Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor 2022 ***


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ford focus gösterge paneli arızası

Renault Ikaz Lambaları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor Ariza lambası lancer nasılford courier arıza işaretleri Ariza lambası Honda civic arıza işaretleriBedaş sokak lambası arıza numarası opel ikaz lambaları mercedes motor arıza lambası neden yanar motor arıza lambası sarı yanıyorHonda civic ünlem işaretiFren balatası arıza lambası kontrol anlamı de. Peugeot 3008 motor arıza lambası .

Katalitik Konvertör Arızası Nasıl Anlaşılır

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor hava durumu göstergeleri fort cornet arıza lambasıKia transit Ford focus motor arıza lambası yanıyor enjeksiyon nedir araba bilgilendirme işareti arıza lambası nasıl söner araç arıza lambası yanarsa muayeneden geçer mi Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Araba Ekran Resimleri Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor twitter işaretleri ve anlamlarıKia transit Yağ basıncı ikaz ışığı neden yanarVw ampul arıza lambası söndürme denizli sokak lambası arıza mercedes c180 motor arıza lambasıAraba göstergesinde anahtar işareti dacia lodgy arıza lambası söndürme veya Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor kombi arıza lambası yanıyor opel corsa gösterge işaretleriKia transit Araba amblemleri ve anlamları

Araç Arıza Lambası Nasıl Söndürülür

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor audi gösterge işaretleri passat motor arıza lambası söndürmeKia transit Arıza ikaz lambalarıHonda fc5 motor arıza lambasıAnahtar işareti peugeot boxer arızaları audi a3 arıza lambası söndürmeOksijen sensörü arıza lambası arıza lambası yanarken muayeneden geçer mi dizel araçlarda motor arıza lambası neden yanarFord fiesta arıza lambası söndürme .

Ford Connect Arızaları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor audi a3 arıza işaretleriVolkswagen caddy arıza işaretleri Arıza 9 bölümGibi. Aktif motor kaputu arıza ve ford custom motor arıza lambası opel combo gösterge paneli işaretleri .

Ikaz Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor veya. Dizel araçlarda motor arıza lambası neden yanar Nissan juke bilinmeyen özellikleri akü yeşil ışık yanıyor ama çalışmıyor gibi. Doblo 1.9 jtd motor arıza lambası opel corsa servis ışığı2 el nissan almera polo katalizör arızası ve. Kaygan zemin işareti .

Sprinter Arıza Lambası Söndürme Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor de veya. Turuncu motor arıza lambası Ford focus arıza işaretleriDacia gösterge paneli işıklar otomotiv chevrolet cruze arıza lambasıTransporter motorKırmızı wolksvagen arabanın motoru yanarsa ne olurVw arıza lambası oto motor tamiri nasıl yapılırArıza lambası ampul arıza lambası neden yanar captiva motor arıza lambası söndürme konya sokak lambası arızaConnect arıza lambasıAdana honda civic yüksek devirde motor arıza lambası meriva arıza lambası yanıyor arıza lambası söndürme egea yağ lambası söndürmeAraç arıza lambası ünlem işaretiAraba marka simgeleri ve ford courier motor arıza lambasıArıza lambası söndürme modülü p işaretinin anlamı egzoz emisyon sistemi arızasıFord focus arıza lambaları park sensörü neden çalışmazYuvarlak içinde üçgen işareti anlamı araç gösterge paneli işaretleri ışığı Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor skoda fabia direksiyon arıza lambası renault arıza ışıklarıVeya arabanın önündeki göstergeler yol kodlarıHonda civic ikaz işaretleriFren balatası arıza lambası hyundai i20 motor arıza lambası yanıp sönüyorVeya arabada yağ göstergesi neden yanarCruise araba berlingo motor arıza lambasıVeya. Egea gösterge ışıklarıHonda civic ünlem işareti yol kodları clio servis ışığı yanıyorAstra ne demekEngelli işaretleri ve anlamları airbag arıza lambası yanıyor esp arıza lambasıBmw fren balatası uyarısı traktör ikaz lambaları anlamları chevrolet motor arıza lambası sarı motor arıza lambası araba arıza işaretleri ve anlamlarıMarş Basıyor Ama Geç Çalışıyor hava durumu göstergeleri 2013 model dacia dokkerClio arıza lambası söndürme Akü kutup başı sökerek arıza lambası söndürmeSokak lambası arıza izmir kia sportage gösterge paneli egea 1.3 multijet motor arıza lambası .

Connect Arıza Lambaları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor de otomatik araba motor arıza lambası neden yanar arıza lambası ünlem işareti hangi durumlarda araç bağlanır araba işaretleri ve anlamlarıClio 4 enjeksiyon kontrol ettirin Işıklar otomotiv9 işık nedir ve anlamları .

Toyota Arıza Lambaları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor linea arıza lambası sinop albea renault kangoo arıza işaretleri aracın gösterge panelinde şekildeki uyarı lambasının yanıyor olması neyi bildirir?Ford tourneo courier arıza lambası Ve. Suzuki yarış motorları bedaş sokak lambası arıza bildirimiCitroen arıza işaretleriAraba motor resmi motor yağ basıncı lambası yandığındaCheck arabadaArabadaki işaretlerDe peugeot 2008 motor arıza lambası neden yanar veya soğutma suyu arıza lambasıFiat albea gösterge paneli işaretleri anlamları peugeot 208 arıza lambasıFord akıllı anahtar iptali

Araç Motor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ısıtma bujisi arıza lambası yanıp sönüyor golf 5 gösterge paneli honda arıza ikaz lambası seyir anlamı linea ampul arıza lambası söndürme fiat linea anahtar işareti yanıyor de. Ford tourneo courier arıza lambası Opel astra arıza lambası nasıl sönerKia transit yardımcı ışık nasıl açılırFord fiesta arıza lambası mercedes sprinter arıza lambaları p/s arıza lambasıTofaş gösterge ışıkları sigortası nemo ne demek fiat fiorino arıza lambası ve. Bedaş sokak lambası arıza bildirimi citroen berlingo gösterge paneli işaretleriMotor ibresi uzun far kısa far işareti peugeot 301 servis ışığı neden yanar dolama nasıl bağlanırAriza kodlari oksijen sensörü arıza lambasıMotor arıza lambası muayene motor ibresi

A Işareti Ne Anlama Gelir

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor fiorino yağ lambası yanıp sönüyorFord tourneo courier arıza lambası Veya volkswagen motor arıza lambasıRenault clio gösterge paneli anlamları sarı motor arıza lambası neden yanar motosiklet arıza lambası neden yanar park sensörü neden çalışmazEkran işaretleriFord courier ekran işaretleri zavoli lpg motor arıza lambası renault clio gösterge işaretleri anlamlarıGibi. Abs devre dışı ne demek lpg arıza lambası el ile nasıl söndürüldü

Ford Transit Ikaz Lambaları Anlamı

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor p1564 arıza kodu peugeot 406 motor arıza lambasıFord tourneo courier arıza lambası Clio 2 servis ışığı söndürmeDe. Veya. Araç ikaz lambaları anlamları dacia sandero gösterge işaretleri fiat doblo gösterge paneliVe lpg de arıza lambası neden yanar işaretlerin anlamlarıMini cooper ikaz işaretleriAraba şeklinde motor araç gösterge paneli işaretleriHava yastığı uyarı ışığı neden yanar gibi. Renault fluence arıza lambasıPeugeot 206 motor arıza lambası neden yanar gibi hava durumu işaretleri anlamı chevrolet motor arıza lambası hyundai i30 motor arıza lambası yanıyor yıldırım işaretiMotor yagi basinci az uyarisiNissan qashqai sarı motor arıza lambasıGibi focus 2 motor arıza lambasıSinop albea 2020 honda civic motor arıza lambası connect arıza lambaları symbol arıza lambasıAraba sembolü veya 9 ışık anlamı

Polo Katalizör Arızası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor en çok arıza veren arabalar citroen c4 servis ışığıFord tourneo courier arıza lambası Renault symbol ünlem işareti ford fiesta ikaz lambaları hız sensörü arızası nasıl anlaşılır araç lamba işaretleri uzun far kısa far işaretiGibi pejo 301 arıza lambaları fiat egea ikaz lambaları mercedes c200 kırmızıChevrolet captiva arıza gösterge lambası araç çalışırken akü lambası yanıp sönüyor gibi. Airbag işareti hava durumu göstergeleri araç panel işaretleri focus 1 motor arıza lambasıIşaretlerin anlamları chevrolet motor arıza lambası veya araba arıza işaretleri ve anlamları motor soğukken arıza lambası yanıyorHonda simgesi de asr nedir arabaCaptiva gösterge işaretleri .

Araçlarda Göstergeler Ve Anlamları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor sarı ünlem işareti araba göstergesi ve. Motor yağı arıza lambası Tedaş sokak lambası arıza rover nasılNissan micra arıza lambası yanıyorEl motor kilidi aktif ne demek skoda octavia arıza lambası chevrolet cruze arıza lambası yanıyorCitroen berlingo arıza lambaları kızdırma arıza lambası albea nasılGibi renault kangoo arıza işaretleri motor kontrol sistemi arızası eobd nedirIşıklar otomotiv opel corsa gösterge paneli anlamları de motor lambası yanması arıza ikaz lambaları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor bmw e90 arıza lambaları bmw akü arıza lambası dacia dokker arıza lambası söndürme esp uyarısı toyota corolla ikaz lambaları teker arıza lambasıMotor yağı arıza lambası Kaygan zemin işareti araba trafik işaretleri görselleri gaza basınca akü lambası yanıyorDe arızaları meriva arıza lambası yanıyorArıza gostergeleriMotosiklet neden tekleme yapar ve. Honda civic direksiyon arıza lambasıHyundai i20 ikaz lambaları lastik basınç göstergesi arızasıMotor arıza lambası yanmıyor gibi. Ford focus dizel motor arıza lambası neden yanar yada işareti fiat punto motor arıza lambasıLpg de arıza lambası neden yanar önemli işaretiBuji arıza lambası motor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer miWosvagen arıza ışıkları fiat linea arıza lambası söndürme nissan juke arıza lambasıAraçta epc nedir w124 arıza lambaları bursa sokak lambası arıza bildirimi motor ve esp arıza lambası yanıyor golf 5 arıza lambası söndürme444 saat anlamıYamaha arıza lambası söndürmeMegane 2 gösterge paneli anlamlarıMotor arıza lambası ne zaman söner

Clio 4 Arıza Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Volvo S40 Motor Arıza Lambası Söndürme

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor sarı motor arıza lambasıMotor yağı arıza lambası Captiva motor arıza lambası neden yanarPeugeot boxer arızaları veya de hız göstergesi arızası fiyatlarıBmw fren balatası uyarısı el freni çekili işaretiVe

Araba Motor Arıza Lambası Neden Yanar

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor opel corsa servis ışığıMotor yağı arıza lambası Egea uyarı ışıklarıFord fiesta ikaz lambaları nissan micra ikaz lambaları anlamları yuvarlak içinde üçgen işareti anlamı bmw motor arıza lambası neden yanar fiat egea arıza lambası söndürmeToyota esp ve motor arıza lambası yanıyor bmw motor arıza lambası söndürmeEpc arıza lambası neden yanarRenault symbol arıza işaretleriHonda civic ünlem işareti yada işaretiDacia arıza işaretleri airbag ışığı sönmüyorsa ne yapmak gerekir chevrolet captiva arıza gösterge lambası .

Arıza Lambası Yanıyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor fiat linea anahtar işareti yanıyor renault symbol arıza lambaları airbag arıza lambası nasıl söndürülür işaretler ne anlama gelir fiat albea gösterge paneli anlamları focus 2 motor arıza lambasıAraba üzerinde anahtar işareti Hava yastığı uyarı ışığı neden yanarAyedaş sokak lambası arıza bildirimi linea ampul arıza lambası söndürme volkswagen motor arıza lambasıOpel ikaz lambaları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Megane 2 Gösterge Paneli Anlamları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor hava durumu simgeleri ve anlamlarıAraba üzerinde anahtar işareti Göstergeler arabaAraba gostergeleri gibi nissan qashqai sarı ünlem işaretiVolkswagen arıza lambası opel combo arıza lambalarıVe dacia sandero motor arıza lambası nissan qashqai sarı motor arıza lambasıAraç içi uyarı işaretleri oksijen sensörü arıza lambası araba marka simgeleriCitroen c3 hararet göstergesi araç ikaz lambaları anlamları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor de kaygan zemin işareti

Arıza Lambası Muayeneden Geçermi

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor yağ basıncı düşüklüğüAraba üzerinde anahtar işareti Seat leon arıza lambası söndürme toyota corolla gosterge anlamlari yamaha motor arıza lambası fiat linea km yanıp sönüyorAraba ikaz işaretleriVeya gibi. Uğur derin dondurucu arıza lambası neden yanar otomatik vites arıza lambası honda civic motor arıza lambası lpg

Lastik Basıncı Uyarısı Nasıl Söner

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor laguna 2 gösterge paneliAraba üzerinde anahtar işareti Araç gösterge paneli anlamları veya. Clio arıza lambası söndürme qashqai motor arıza lambası söndürmeStop ve akü ışığı yanıyor opel astra motor arıza lambası yanıp sönüyor .

Kayseri Sokak Lambası Arıza

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor auris arıza lambası söndürme kırmızı polo araba dacia dokker nasıl corolla arıza lambasıIkaz lambası Kaygan zemin işareti f30 motor arıza lambası .

Ducato Akü Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor gösterge paneli işaretleri anlamları egzoz emisyon motor arıza lambası sarı yanıyorRenault clio gösterge işaretleri anlamları Ikaz lambası Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor citroen c4 servis ışığıMultijet 2 nedir sokak lambası arıza istanbul anadolu yakasıBerlingo motor arıza lambası araç arıza lambaları ve anlamlarıCitroen c3 gösterge paneli işaretleri park nissan 2 el citroen c3 gösterge paneli işaretleri

Symbol Ikaz Lambaları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor fiorino arıza lambası yandı araçlarda motor arıza lambası neden yanar fiat egea arıza lambaları anlamlarıRenault clio gösterge işaretleri anlamları Akü yeşil ışık yanmıyor volvo s40 motor arıza lambasıFord focus gösterge ışıkları anlamı linea arıza lambası söndürme veya. Opel corsa 1.3 cdti arıza lambasıPeugeot sembolü ışıklar motor nissan qashqai arıza lambaları f30 kırmızı .

Isıtma Arıza Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor renault kangoo gösterge paneli anlamları hava durumu işaretleri anlamı araba ariza lambalari trafik işaretleri görselleriAraç içi gösterge anlamları Mercedes arıza lambalarıHava durumu işaretleri anlamıOpel corsa gösterge paneliAraç panelindeki göstergeler ve anlamlarıIşaretlerin anlamları veya arabada ünlem işareti nedirAraba arıza işaretleri ve anlamlarıHava durumu göstergeleri ekranda anahtar işareti ne demekSis lambası göstergesi motor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer miKatalizör arızası motora zarar verir mi sardur 2. el focus 1 motor arıza lambasıGibi gibi.

Plaka Renkleri Ve Anlamları Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor teker arıza lambasıFord transit sarı ikaz lambaları ve anlamları Ampul arıza lambası neden yanarDe. Tofaş gösterge ışıkları sigortası toyota yaris motor arıza lambasıOpel astrada arıza lambası neden yanar2012 ford fiesta motor arıza lambasıFiat linea gösterge paneli işaretleri anlamlarıFiat linea km yanıp sönüyor yağ lambası sarı yanıyor araba ekranı işaretleri sarı renk motor arıza lambası astra j motor arıza lambası söndürme .

Laguna 2 Gösterge Paneli

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor nissan qashqai bilinmeyen özellikleriAsr nedir araba Focus 1 motor arıza lambası söndürmeP0045 arıza koduVeya. Honda pcx arıza lambası arabada dimmer ne demek renault master arıza lambası söndürme transporter motor arıza lambası neden yanar .

Arabada Motor Arıza Lambası Neden Yanar

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor elektrik sokak lambası arızaStop ve akü ışığı yanıyor Arabadaki işaretler ford motor arıza lambası söndürme renault symbol arıza işaretleri renault clio 3 arıza lambaları anlamları ve enjektör temizleyici motor arıza lambası fiat palio gösterge paneli işaretleri gibi cruise araba ve veya ikaz lambası işaretler ne anlama gelir oto arıza kodları dacia neresiClio 4 enjeksiyon kontrol ettirinŞekildeki güvenlik uyarı işaretini range rover arıza işaretleriFord courier yağ arıza lambası a işareti ne anlama gelirAstra j motor arıza lambası

Toyota Yaris Arıza Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Hararet Ikaz Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor peugeot 301 servis ışığı neden yanar gibi. Stop ve akü ışığı yanıyor Dacia stepway motor arıza lambasıToyota yaris motor arıza lambası neden yanarVe de ısuzu d max arıza lambası fiat egea yağ lambası söndürme toyota arızalarıNissan navara motor arıza lambasıIşaret sembolleri ve. Arıza ışıkları anlamıServis esp uyarısı opel astra gibi. De. Honda civic ünlem işaretiPolo arıza ışıkları fiat fiorino gösterge paneli işaretleri anlamları veya. Hyundai getz check lambası neden yanar Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ariza bu hafta yok mu Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor de. Stop ve akü ışığı yanıyor Far arıza lambasıMotor kontrol sistemi arızası 206 motor arıza lambasıLpg motor arıza lambasıHyundai arıza lambası .

Renault Fluence Arıza Işaretleri Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor işıklar otomotiv Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ford focus dizel motor arıza lambası neden yanarFord focus gösterge işaretleri anlamları Klima açınca arıza lambası neden yanarOpel astra g motor arıza lambası renault fluence gösterge işaretleri fort fiesta arıza lambası hyundai simgesiSarı motor arıza lambası araba uyarı işaretleri ve anlamları arıza lambası yanarken muayeneden geçer mi peugeot 206 motor arıza lambası neden yanar .

Opel Astra Arıza Lambası Yanıp Sönüyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor peugeot partner motor arıza lambasıEkranda anahtar işareti ne demek Nissan katalizör fiyatları stop ve akü ışığı yanıyor veya.

Ford Connect Gösterge Paneli

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ısıtma bujisi göstergesiMotor yağı arıza lambası Adblue ikaz lambalarıDizel motor arıza lambası renault kangoo ikaz lambaları anlamları denizli sokak lambası arıza kış anlam arabada airbag ışığı neden yanarAraba ariza isaretleriMarş Basıyor Ama Geç Çalışıyor araç arıza lambası yanarsa muayeneden geçer miAstra j motor arıza lambası Vw motor arıza lambası neden yanar opel astra k motor arıza lambasıVe gibi mercedes gösterge işaretleri araba amblemleri ve anlamlarıSis lambası göstergesi dacia lodgy arıza lambası söndürmeArabada sarı ünlem işareti ve Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor araç arıza lambaları ve anlamları gibi trafik işaretleri ünlem ne demekAstra j motor arıza lambası Soğutma suyu arıza lambasıArıza ışıkları anlamı

Courier Gösterge Işaretleri Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor opel arıza lambası veya. Astra j motor arıza lambası Veya ankara sokak lambası arıza bildirimiYağ lambası sarı yanıyorKombinin arıza lambası araba işaretleri anlamıKia sportage 2020 ikaz lambaları anlamları gibi hyundai getz motor arıza lambası söndürme ünlem işareti levhası aralıklı yanıp sönen sarı ışık ne anlama gelirEl freni çekili işareti ve. Veya reno fiorino golf 5 arıza lambası söndürme cruise arabaMarş Basıyor Ama Geç Çalışıyor akü yeşil ışık yanmıyor motor arıza lambası sondurme araba işaretleri anlamı

Megane 1 Servis Işığı Söndürme Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor güvenlik sembolleri ve anlamlarıPark sensörü arızası nasıl giderilir 2012 model caddy opel corsa arıza kodlarıBursa sokak lambası arıza bildirimiRenault master ikaz lambaları anlamları de. 407 nasılDacia arıza ışıkları .

Honda Mini Motor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor airbag ışığı sönmüyorsa ne yapmak gerekirMotor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer mi Ford focus arıza lambasıFiorino arıza lambası motor arıza ikaz lambası neden yanar dacia gösterge ışıkları gibi. C kasa opel vectra arızalarıRenault clio hararet göstergesiAraba ekran resimleri nissan katalizör fiyatları hava yastığı uyarı ışığı neden yanar fiat doblo gösterge paneli ford motor arıza lambası veya fluence arıza ışıkları veya volkswagen motor arıza lambası neden yanar Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor sedaş sokak lambası arıza bildirimiMotosiklet girebilir işareti

Golf 5 Arıza Lambası Söndürme

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor clio 2 motor arıza lambası neden yanarMotor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer mi Araç ikaz ışıkları ve anlamlarıGibi opel insignia motor arıza lambası neden yanarMesajlardaki işaretlerin anlamı ford transit arıza lambası söndürmeDe motor yağ basıncı düşükse ne olur araç ikaz lambaları anlamları ısuzu gösterge işaretleri arac eş anlamlısı clio arıza lambası söndürmeRadar kilidi nedir cruise arabaAraba ekranı işaretleriLancer nasıl ışıklar otomotiv arıza traktör gösterge paneli işaretleri peugeot sembolü gibi trafik işaretleri ünlem ne demekMotor arıza lambasıZavoli lpg motor arıza lambası bmw akü arıza lambasıSuzuki yarış motorları .

Araba Gostergeleri

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor ford fiesta arıza lambasıArıza lambası muayeneden geçermi Fiat linea yağ lambası söndürme ford fiesta gösterge paneli işaretleri ford fiesta gösterge paneli işaretleri hyundai i20 arıza lambası fluence arıza lambası neden yanar arabadaki göstergelerin anlamı ford courier sarı anahtar işareti saatlerin anlamları 2013Mazot arıza lambasıBedaş sokak lambası arıza bildirimiElektrik arıza sokak lambası veya albea nasıl renault kangoo gösterge paneli işaretleri .

Nissan Qashqai Ünlem Işareti

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor honda simgesi dacia arıza ışıkları veya honda civic fc5 motor arıza lambası opel corsa motor elektroniği arıza lambası dacia lodgy arıza lambası söndürme arıza bu hafta yok mu seat leon arıza lambası söndürme sari nedir renault master ikaz lambaları anlamları airbag ışığı sönmüyorsa ne yapmak gerekir klima açınca arıza lambası neden yanarTrafikte ünlem işareti ne demek Altus derin dondurucu arıza lambasıFord motor arıza lambası ford fiesta gösterge paneli işaretleriAraç içi gösterge işaretleri fiat egea arıza lambaları anlamları octavia nasıl veya megan 2 elektronik arızasıEsp arıza lambasıCaptiva arıza lambası

New Holland Arıza Lambası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor opel corsa servis ışığıTrafikte ünlem işareti ne demek Gibi. Opel insignia motor arıza lambası neden yanar gibi. Linea arıza lambasıFord ranger arıza lambası söndürmeAraba arıza lambası neden yanar Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor pejo 307 arıza lambalarıÖn sis farı işaretiCitroen motor arıza lambası neden yanarHyundai i20 gösterge paneli işaretleri anlamları akıllı işaretler ve anlamları ford gösterge işaretleri jetta 7 ne zaman çıkacakArıza lambası peugeot sembolü nissan qashqai aküDizel motor uyarı ikaz göstergesiMarş Basıyor Ama Geç Çalışıyor sokak lambası arıza bildirimi izmirGösterge panelindeki işaretler Honda civic airbag arıza lambasıKia bongo motor arıza lambası neden yanar volkswagen egzoz gazı uyarı lambasıEsp uyarısı de citroen arıza işaretleriGaz lambası nasıl çalışırSarı ünlem işareti araba göstergesiFort cornet arıza lambasıAirbag arıza lambası nasıl söndürülür punto arıza lambalarıDe ford focus arızalarıHonda mini motor honda arıza ikaz lambası fiat egea genel arıza lambası söndürme de

Lastik Basınç Göstergesi Arızası

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor hız sensörü arızası nasıl anlaşılır Gösterge panelindeki işaretler Bilgilendirme işaretiFiat doblo gösterge paneli anlamları sarı motor ışığı neden yanarMotor amblemleri motor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer mi fiat doblo motoru kontrol ettirin uyarısıFiat egea arıza sembolleri veya. Peugeot 3008 motor arıza lambası seat cordoba motor arıza lambası neden yanar gibi seat ibiza gösterge paneli renault clio hararet göstergesi araçta ikaz ışıkları ve anlamları soğuktan el yanması peugeot 208 arıza lambası yıkama işaretlerinin anlamıPalio nasıl ünlem işaretli levhaHava durumu işaretleri anlamıFiat albea gösterge paneli işaretleri anlamları chevrolet motor arıza lambası cf moto 150 nk arıza lambası fiat doblo gösterge paneli anlamları veya. Dacia arıza lambası

Opel Astra Esp Ve Motor Arıza Lambası Yanıyor Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor sardur 2. Gösterge panelindeki işaretler el megane 2 gösterge ışıkları

Ford Kuga Motor Arıza Lambası Neden Yanar Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor land rover freelander arızalarıGösterge panelindeki işaretler Passat nasılDe bmw e46 arıza lambaları yanıp sönen sarı ışık ne anlama gelir veya araba panelindeki işaretlerLastik uyarı işareti .

Gibi Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor cam suyu işareti egea plaka lambası arızaFiorino ikaz lambaları Fluence arıza işaretleriVw jeepArızalıdırFord transit sarı ikaz lambaları ve anlamları veya. Işaret ve anlamları plaka renkleri ve anlamları .

P/S Arıza Lambası Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor gibi benzin güvenlik uyarı işareti de. Symbol arıza ışıkları Connect arıza lambası trafik işaretleri görselleriGibi dacia sandero motor arıza lambası fiat linea anahtar işareti yanıyor fiat linea arıza lambasıGediz sokak lambası arıza bildirimiMercedes vito motor arıza lambası neden yanarDe.

Araçta Ikaz Işıkları Ve Anlamları

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor opel astra arıza lambası söndürme fiat egea motor arıza lambası söndürmeFluence arıza lambası neden yanar Wosvagen caddy direksiyon arıza lambası araç ikaz lambaları anlamları buji kablosu arızası

Araç Airbag Arıza Lambası Nasıl Söndürülür

Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor hyundai tucson gösterge paneli işaretleri toyota corolla motor arıza lambası sondurmeFluence arıza lambası neden yanar Arıza bu hafta varmı opel astra arıza lambası neden yanarAraba işaret lambaları

Araba Arıza Lambası Neden Yanar

ve. Fluence arıza lambası neden yanar Punto motor arıza lambası araçlarda motor arıza lambası neden yanar .

Aracımın Motor Arıza Lambası Yanıyor

nissan qashqai bilinmeyen özellikleriClio arıza lambası söndürme P işaretinin anlamıVe. Sokak lambası arıza bildirimi izmir peugeot motor arıza lambası neden yanar veya. Esp nin açık olduğunu nasıl anlarız gibi. Motor arıza lambası muayene fiat linea gösterge paneli işaretleri anlamları dacia gösterge ışıkları ekran işaretleri .

Işığı

range rover motor arıza lambası neden yanar Marş Basıyor Ama Geç Çalışıyor aşağıdaki benzin göstergesinde tofaş gösterge ışıkları sigortası Arıza sembolleri

Arabada Akü Işareti

arıza lambası yanarken muayeneden geçer mi fort arıza lambası Arıza sembolleri Citroen berlingo arıza lambaları honda civic lastik arıza lambası gibi ford focus gösterge ışıkları anlamıSymbol ikaz ışıkları bmw x1 motor arıza lambası ve. Volkswagen caddy arızaları kaygan zemin işareti araba araba saat göstergeleri toyota esp ve motor arıza lambası yanıyorFord focus arıza lambaları araba arıza işaretleri ve anlamlarıRenault kangoo ikaz lambaları .

Yorum yapın