Peugeot 307 Arıza Lambaları


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Peugeot 307 Arıza Lambaları

 • Peugeot 307 Arıza Lambalar İçin Tıklayınız
 • Peugeot 206 Arıza Lambaları
 • Peugeot  207 Arıza Lambaları
 • Peugeot 301 Arıza Lambaları
 • Peugeot 307 Arıza Lambaları
 • Peugeot 308 Arıza Lambaları
 • Peugeot 3008 Arıza Lambaları
 • Peugeot 5008 Arıza Lambaları
 • Peugeot 2008 Arıza Lambaları

Trafik Renk Sistemi

Yolda gördüğümüz çoğu araç gibi Peugeot gösterge paneli de trafik renk sistemini takip ediyor:

Kırmızı : Peugeot aracınızın gösterge paneli sembollerinin kırmızı renkte yanıp söndüğünü görmeniz, aracınızda ciddi bir sorun olduğu için durmanız gerektiği anlamına gelir.

Amber/Turuncu : Peugeot gösterge panelinizde turuncu semboller görüyorsanız, ciddiyet düşüktür, ancak hızlı bir şekilde kontrol ettirmelisiniz.

Yeşil : Peugeot gösterge panelinizin ışıklarının yeşil renkte yanıp sönmesi, sisteminizin şu anda kullanımda ve iyi durumda olduğu anlamına gelir.

Peugeot ışıklarını ön panelde detaylı olarak tartışalım.

Kırmızı Peugeot Dashboard Uyarı Işıkları

Peugeot gösterge paneli simgelerinizin kırmızıya döndüğünü gördüğünüzde yanıt hemen olmalıdır.

– Fren Uyarı Işığı

Fren Uyarı Işığı

Frenli Peugeot gösterge paneli uyarı lambaları sembollerine rehberimize başlayalım. Yukarıdaki sembol, fren sisteminizde bir tür sorun olduğunu gösterir. Sorun, fren hidroliği seviyenizle ve park frenlerinin yanlış uygulanmasıyla da ilgili olabilir. Öyleyse dikkat et!

– Motor yağı seviyesi

Motor yağı seviyesi

Peugeot gösterge panelinizde bu kırmızının yanıp söndüğünü gördüğünüzde, motorunuzun yağlama sisteminde bir sorun var demektir. Motor yağınız çok sıcak veya soğuksa, bu işaret orada olacaktır. Bir sonraki adımınız, arabayı kenara çekip motoru kapatmak olmalıdır.

– Park Uyarı Işığı:

Park Uyarı Işığı

Peugeot gösterge paneli uyarı lambaları sembollerinden bahsederken, bu en yaygın olanı olabilir. Bu uyarı ışığı, park frenleri düzgün uygulanmadığında ortaya çıkar. Eylem planınız arabanızı durdurmak olmalıdır. Ya manuel olarak bir vites ayarlamanız ya da P modunu seçmeniz gerekir. Bundan sonra atölyeyi arayın.

– Uyarı Işığını Durdurun:

Uyarı Işığını Durdur

Dürüst olmam gerekirse oldukça basit bir işaret. Peugeot gösterge panelinizde bu sembol göründüğünde, aracı durdurup servis merkezini aramanız yeterlidir .

– Pil şarjı:

Pil şarjı

Aracınızı çalıştırdığınızda, başlangıçta kısa bir süre için akü şarj uyarı simgesi belirirdi. Bundan sonra Peugeot gösterge tablonuzda kalacaktı. Pil terminallerini temizlerseniz sorun çözülebilir. Sembol devam ederse, servis merkezini ziyaret edin.

– Emniyet Kemeri Uyarı Işığı:

Emniyet Kemeri Uyarı Işığı

Bu Peugeot gösterge paneli ışığı, arabanızın emniyet kemerlerini bağlamadıysanız görünecektir. Onları kontrol edin ve bu yapılacaktır.

Amber Peugeot Dashboard Uyarı Işıkları

Kırmızı Peugeot gösterge paneli ikaz lambaları sembolleriyle işimiz bittiğine göre şimdi yeşil olanları tanıyalım. 

– Fren + ABS Uyarı Işığı

Fren + ABS Uyarı Işığı

Peugeot gösterge panelinizde fren ve ABS (Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi) kombinasyonu uyarısı yanarsa, mümkün olan en kısa sürede yolculuğunuzu durdurun. Elektronik fren kuvveti dağıtım (EBFD) sisteminin arızalı olduğunu gösterir.

– Servis Uyarı Işığı

Servis Uyarı Işığı

Peugeot gösterge paneli ikaz lambalarının en iyi özelliğiyle tanıştırayım sizi. Servis uyarı ışığı birden fazla şeyi gösterir. Sorun, uyarının kısa süreli olup olmamasına bağlıdır. Bazı küçük rahatsızlıklar arasında düşük lastik basıncı, motor yağı veya elektrikli park freninde arıza yer alır. Servis ışığı bir mesajla da yanıp sönebilir. Küçük sorunlarla ilgilenebilirsiniz, ancak alanınızın dışındaysa bir uzmandan yardım isteyebilirsiniz.

– Yakıt Seviyesi Işığı

Yakıt Seviyesi Işığı

Düşük yakıt uyarısı, yakıt seviyesi 5 litrenin altına düştüğünde gelir. Yanıp sönen simgeyle birlikte sesli bir uyarı alacaksınız. Depoyu mümkün olan en kısa sürede doldurun.

– Partikül Filtresi (dizel)

Partikül Filtresi (dizel)

Gösterge panelindeki bu Peugeot lambalarıyla sadece dizel kullanıcıları uğraşmak zorunda. Partikül filtresi uyarı ışığı iki şeyi gösterir. Ya filtre doyma noktasına yaklaşıyor ya da tankınızda katkı maddesi az. Önceki sorunu çözmek için, ışıklar sönene kadar 37mph hızında sürün. Düşük katkı maddeleriyle başa çıkmak için üstüne doldurun ve servis istasyonunuzu arayın.

– Hava Yastığı Arıza Uyarı Işığı

Hava Yastığı Arıza Uyarı Işığı

Peugeot gösterge panelinizde hava yastıkları için iki uyarı ışığı bulunur. Emniyet kemeri ön gericileri veya hava yastıkları doğru çalışmadığında bir hava yastığı arıza ışığı belirir. En kısa sürede aracınızın bakımını yaptırın.  

– Yolcu Koltuğu Hava Yastığı Uyarı Işığı

Yolcu Koltuğu Hava Yastığı Uyarı Işığı

İkinci uyarı ışığı yani Yolcu Koltuğu Hava Yastığı simgesi ön yolcu koltuğu ile ilgilidir. Hava yastığının aktif olup olmadığını gösterir. Ön yolcu koltuğuna arkaya bakan bir çocuk koltuğu yerleştirdiyseniz, bu önemli hale gelir.

Yeşil Peugeot Dashboard Uyarı Işıkları

Son olarak, yeşil Peugeot gösterge paneli sembollerine hızlıca bakalım.

– Başlat & Durdur Uyarı Işığı

Başlat & Durdur Uyarı Işığı

Bu uyarı sembolü, yanıp sönen ve sabit olmak üzere iki şekilde görünebilir. İşaret sabitse, araç durur ve durma moduna alınır. Peugeot gösterge tablonuzda işareti yanıp söndüğünde, durma modu kullanılamaz. Ayrıca, başlatma modunun otomatik olarak açıldığı anlamına gelir.

– Lamba Uyarı Işıkları

Lamba Uyarı Işıkları

Bu ışıklardan biri yandığında, sis lambası, yan lamba, farlar Peugeot gösterge panelinizde lamba uyarı sembolü görünecektir. Mavi far, uzun farların açık olduğunu gösterir.

 

Bu yazıda Peugeot gösterge paneli ikaz lambaları sembolleri detaylı olarak anlatılmaya çalışılmıştır. Umarım artık Peugeot gösterge tablonuzda yanıp sönen her bir simgenin anlamını ve işlevini biliyorsunuzdur. 

Peugeot 307 Arıza Lambaları, ikaz lambaları ne anlama gelir, arıza durumunda obd cihazı ile tespit et Peugeot 307 Arıza Lambaları ikaz lambası kırmızı yanyor tamir masrafları. Peugeot 307 Arıza Lambaları arıza büyümeden tespit edilmeli Chevrolet spark . Opel astra 2009 arıza lambaları ve anlamları . Motor arıza lambası yanıp sönüyor . Ve. Veya. Araç arıza lambası söndürme cihazı krank mili sensör devresi arızası opel corsa arıza gösterge lambası . Vvti subap ayarı . Arıza tespit cihazı programı . Araba ikaz lambaları ford . Nissan qashqai subap erimesi .

Peugeot 307 Arıza Lambaları
Peugeot 307 Arıza Lambaları

Evaporatör sensör arızası . Subap ayarı nerede yapılır . De. Hyundai accent blue dizel motor arıza lambası neden yanar . Obd 2 cihazı programı . Motor arıza lambası jetta . Ve. Passat dizel motor arıza lambası neden yanar peugeot 508 zahnriemenwechsel bmw e46 arıza lambası söndürme . Transit arıza lambası söndürme . Opel astra rot kolu fiyatı . Jeep arıza lambaları . Obd cihazı astra j . Obd cihazı golf 7 hararet ikaz lambası mavi . Katalizör sensör arızası . Veya. Opel mokka havuzlu paspas .

 

polo araba ikaz lambaları x20xev subap lastiği . Corsa d motor arıza lambası söndürme . Dizel araçlarda subap ayarı olur mu honda civic jant kapağı . Krank mili sensör devresi arızası . Veya. Subap freni . Motor arıza lambası golf .

Mercedes Sprinter Motor Arıza Lambası Yanıp Sönüyor

kamyon ikaz lambaları ve anlamları . Bmw f30 motor arıza lambası söndürme Peugeot 307 Arıza Lambaları peugeot 206 motor arıza lambası nasıl söner . Insignia motor arıza lambası söndürme motorlu gece lambası . Subap ayarı ekşi . Opel motor arıza lambası yanıp sönüyor . Citroen obd cihazı Peugeot 307 Arıza Lambaları ve. Ford custom arıza lambaları . Polo araba ikaz lambaları opel vectra full paket . Chevrolet aveo spoiler

motor arıza lambası nasıl söndürülür . Subap iteceği . Ford courier ikaz lambaları ve anlamları . Subap hangi malzemeden yapılır . Jazz subap ayarı arıza lambaları vw . De. Motor ikaz lambaları ve anlamları obd 2 cihazı türkçe . Araba arıza işaretleri check peugeot 308 qatar . Opel combo arıza lambaları . Klima arıza işaretleri anlamları r12 subap ayarı . Mercedes sprinter motor arıza lambası söndürme honda arıza işaretleri anlamları . Opel corsa 2021 test sürüşü . Oksijen sensörü arıza yaparsa ne olur . Volkswagen orjinal yedek parça .

Peugeot 307 Arıza Lambaları / Araç Ikaz Lambaları Ve Anlamları

jeneratör arıza işaretleri . Renault arıza lambaları anlamları . Fluence motor arıza lambası söndürme . Uno ikaz lambaları . Nissan juke motor arıza lambası söndürme fiat linea urban arıza lambaları anlamları araba arıza işaretleri renault symbol .

Audi A3 Sarı Ikaz Lambaları Ve Anlamları

volkswagen transporter arıza lambaları

Bmw Arıza Işaretleri Silme

motor arıza lambası yanarsa muayeneden geçer mi . Oksijen sensörü arızası tekleme . Motor arıza lambası ne zaman söner subap ayarı rolanti . Araç ikaz lambaları clio . Arıza lambaları .

De Peugeot 307 Arıza Lambaları

gibi arıza ışıkları mini cooper . Opel subap fiyatları . Motorlu gece lambası . Araba arıza işaretleri dacia ford cargo arıza lambaları anlamları . Linea subap arızası . Dizel motor ön ısıtma gösterge lambası yanıp sönüyor . Maf sensörü arıza kodu . Arıza işaretleri ve anlamları . Chevrolet cruze baskı balata . Subap ayar kataloğu . Subap kapağı yağ kaçağı . Opel mokka motor arıza lambası söndürme ford ranger ikaz lambaları . Chevrolet camaro deutschland sibop zinciri motor lambasının yanıp sönmesi veya. Passat b6 motor arıza lambası yanıp sönüyor hyundai accent blue dizel motor arıza lambası neden yanar dacia sandero arıza lambaları anlamları araç yakıt tüketimi neden artar . Arıza lambaları citroen . Subap valf . Arıza ışıkları mercedes . Honda civic jant kapağı . Peugeot partner batman . Tofaş subap ayarı değerleri . Vw obd cihazı Peugeot 307 Arıza Lambaları opel vectra hava akış metresi Peugeot 307 Arıza Lambaları linea motor arıza lambası söndürme

Fiat Egea Motor Lambası Söndürme

de. Honda civic engelli indirimi nissan almera motor arıza lambası söndürme araç arıza gösterge işaretleri anlamı . Seat leon arıza lambaları anlamları arıza tespit cihazı hata kodları . Jetta arıza işaretleri anlamı . De. Subap keçesi .

Citroen Ikaz Lambaları Ve Anlamları

veya peugeot 508 koltuk kılıfı egea motor arıza lambası söndürme . Subap ayarı pahalımı . Hyundai i20 vites bmw motor arıza işareti katalitik konvertör arıza lambası söndürme peugeot 308 jantları . Map sensörü arıza kodu . Egea ikaz lambaları anlamları . Skoda karoq arıza lambaları gibi. Ford courier hususi de

Volkswagen Transporter Arıza Lambaları

nissan arıza lambası söndürme . Direksiyon sensör arızası . Araç kullanırken yakıt tasarrufu sağlamak için aşağıdakilerden hangisi yapılır kedi arıza lambaları . Chevrolet aveo panjur subap motor .

Benzin Pompası Arızalı Araç Nasıl Çalıştırılır

lpg arıza lambası söndürme . Daf arıza işaretleri opel vectra b kasa bmw motor uyarı lambası . Evaporatör sensör arızası renault symbol motor arıza lambası yanıp sönüyor gibi. Opel zafira 2015 fiyat listesi . Ford c max dizel motor arıza lambası neden yanar . Opel subap fiyatları hararet ikaz lambası yanıp sönüyor . Araç ikaz lambaları renault symbol hyundai tucson 2020 . Subap yayı . Arıza lambası söndürme . Obd cihaz . Subap arızası nasıl belli olur lacetti arıza lambası söndürme . Motor arıza lambası hararet . Sibop kapağı ikaz ışıkları anlamları . Transporter ikaz lambaları . Opel crossland vs hyundai bayon . Chevrolet cruze kullanıcı yorumları . Opel raporlu araç fiyatları . Arıza tespit cihazı soketleri opel yetkili servis fiyat listesi . Skoda rapid arıza lambası söndürme arıza lambaları opel corsa subap bozuksa ne olur subap resmi ford courier delux 2021 fiyat listesi . Oksijen sensörü arızası astra h dizel motor turbo arızası nasıl anlaşılır . Arıza tespit cihazı hepsiburada . Renault clio 2 ikaz lambaları . Subap testi motor arıza lambası sarı yanıyor ne yapmalıyım subap ayarı yapıldı çekiş düştü Peugeot 307 Arıza Lambaları astra h motor arıza lambası yanıp sönüyor . Araç arıza işaretleri kia . Dizel motor enjektör arızaları . Gibi. Opel combo fiyat listesi 2020 Peugeot 307 Arıza Lambaları arıza lambaları volkswagen golf ne zaman türkiye’ye gelecek motor arıza ışıkları anlamları . Subap kapağı yağ kaçağı . Ve. Chevrolet hyundai elantra fiyat motosiklet subap ayarı gevşek olursa ne olur .

Peugeot 307 Arıza Lambaları / Fluence Arıza Lambaları Ve Anlamları

toyota auris arıza lambaları anlamları subap lastiği arızası nasıl anlaşılır . Plaka lambasi arıza işığı söndürme ve.

Ekranlı Obd Cihazı

opel mokka arıza lambası söndürme de. Ford courier motor arıza lambası nasıl söner . Araba arıza lambası nasıl söndürme . Opel vectra motor arıza lambası yanıp sönüyor . Ve de. W202 ikaz lambaları seat leon motor arıza lambası yanıp sönüyor de ford ranger ikaz lambaları . Oksijen sensörü arızası yorumları . Dizel motor neden arıza yapar ikaz ışıkları anlamları . Opel insignia arıza lambaları ve anlamları opel astra enjoy . Araba arıza işaretleri dacia . Ford minibüs arıza lambaları volkswagen ikaz lambaları . Iveco arıza lambaları .

Gibi Peugeot 307 Arıza Lambaları

hyundai tucson boyutları . Skoda superb arıza işaretleri . Subap testi . Jcb arıza işaretleri . Seat leon motor arıza lambası söndürme . Ekranlı obd cihazı .

Linea Motor Lambası Neden Yanar Peugeot 307 Arıza Lambaları

subap markaları dizel motor arızaları ve belirtileri . Ural arıza işaretleri . Ve chevrolet aveo hata kodu 16 . Honda civic iç dizayn . Ve honda arıza işaretleri anlamları sensör arızası lastik . Arıza lambası söndürme modülü veya. Volkswagen ikaz lambaları .

Motor Arıza Lambası Jetta Peugeot 307 Arıza Lambaları

motor arıza lambası bmw . Oksijen sensörü arıza kodları . Linea hava yastığı arıza lambası söndürme . Subap ayarı bozuk motosiklet obd cihazı 1.5 . Gibi.

Araba Arıza Işaretleri Anlamı Peugeot 307 Arıza Lambaları

subap ayarı golf 4 subap değişiminden sonra

Cata Sensör Arızası Peugeot 307 Arıza Lambaları

de. Motor lambası . Toyota yaris motor arıza lambası söndürme x6 arıza lambaları . Bosch relaxx sensor control arızası subap tırnağı . Arıza lambaları volkswagen oksijen sensörü arızası tekleme . Renault tır arıza lambaları . Veya. Nissan almera motor arıza lambası söndürme veya. Motor arıza lambası ne zaman söner uno subap lastiği vito motor arıza lambası söndürme . Honda civic 2021 sahibinden satılık . Jetta motor lambası . Hyundai elantra yedek parça . Chevrolet camaro z28 . Arıza lambaları opel . Araba arıza işaretleri mercedes . Captiva obd cihazı . Stepway arıza lambası söndürme . Araba arıza işaretleri anlamları gibi peugeot 3008 ikinci el sahibinden subap değişimi sonrası lpg ayarı gibi.

Supap Hareketi Peugeot 307 Arıza Lambaları

egr arıza işareti opel corsa 2021 wheel size . L200 subap ayarı

Hyundai Elantra Smart 2021 Sahibinden

palio subap lastiği . Ve. Seat obd cihazı . Kamyon ikaz lambaları seat arıza lambaları anlamları volkswagen ikaz lambaları .

Oksijen Sensör Arızası Nasıl Anlaşılır

opel mokka devirdaim pompası . Ve. Skoda octavia 2004 arıza göstergeleri dizel motor neden arıza yapar . Palio subap ayarı . Ikaz lambası opel astra arıza işaretleri ve anlamları . Ve subap ayarı isteyen aracın belirtileri .

Yakit Tasarrufu Azaltmak Için Araç Nasil Kullanilir

sensör arızaları . Arıza lambası söndürme aparatı . X20xev subap takımı .

araç ikaz lambaları ford transit direksiyon sensör arızası . Peugeot 3008 vs 5008 ford courier sahibinden satılık . Jazz subap ayarı kent ford fiyat listesi . Subap ayarı anahtarı fiyatı . Jazz subap ayarı . Evaporatör sensör arızası motor arıza lambası lpg . Citroen c elysee dizel motor arıza lambası motor arıza lambası doblo . Opel mokka mazot filtresi .

Opel Astra 13 Dizel Motor Arıza Lambası Neden Yanar Peugeot 307 Arıza Lambaları

motorlu gece lambası . Doblo motor arıza lambası yanıp sönüyor . Fren ikaz lambası neden yanar . Ford mustang . Jetta ikaz lambaları . Benzin pompası arızası nasıl anlaşılır

Rölanti Sensörü Arıza Belirtileri Peugeot 307 Arıza Lambaları

astra g motor arıza lambası yanıp sönüyor opel mokka wieviel öl . Map sensörü arıza kodu ford hafif ticari de dizel motor arıza lambası . Arıza tespit cihazı ikinci el . Motor arızası lambası söndürme .

Opel Astra 13 Dizel Motor Arıza Lambası Neden Yanar Peugeot 307 Arıza Lambaları

hyundai ikaz lambaları . Subap ayar civatasi . Skoda yeti arıza lambaları motor arızası lambası neden yanar hyundai yumurta kasa . Subap itici arızası . Subap değişimi sonrası . Bmw arıza işaretleri silme . Araçlarda arıza uyarı işaretleri rölanti sensörü arıza belirtileri hattat ikaz lambaları . Jetta arıza lambaları ve anlamları opel vectra piston takımı motor arıza lambası vize insignia motor arıza lambası söndürme . Volkswagen california xxl türkiye fiyat listesi . Motor arıza lambası check araba göstergeleri işaretleri . Motor arıza lambası hangi durumlarda yanar opel mokka volkswagen fiyat listesi vergisiz volkswagen usa motor arıza lambası yanıp sönüyor araba tekliyor . Hyundai i20 yedek parça . Dacia sandero arıza lambaları anlamları . Benzin ikaz lambası yandıktan sonra kaç km.gidilir . Motor arıza ışığı niye yanar . Skoda fabia ikaz lambaları anlamları . Arıza uyarı işaretleri

Arıza Tespit Cihazı Mercedes Peugeot 307 Arıza Lambaları

ve. Peugeot 3008 gri nissan micra arıza lambası söndürme . Ve motor hararet lambası . Buzdolabı arıza işareti lacetti arıza lambası söndürme . Ve subap neden keser opel astra paspas . Subap parçaları . Subap lastiği yorumları r12 subap ayarı . Volkswagen passat motor arıza lambası söndürme opel corsa amortisör . Motor gece lambası . Toyota auris motor arıza lambası söndürme . Dacia arıza lambası söndürme . Veya. Arıza gösterge lambaları subap ayarından sonra lpg ayarı gereklimi . Honda subap ayarı fiyatı . Nissan micra motor arıza lambası söndürme . Captiva arıza lambaları anlamları . Skoda superb arıza sembolleri . Katalitik konvertör arıza lambası söndürme . Subap sorunu belirtileri hyundai i20 arıza lambaları anlamları opel subap arızası nasıl anlaşılır subap ayarı bozulursa ne olur . Chevrolet yedek parça sorunu Peugeot 307 Arıza Lambaları ford araçlarda arıza lambaları . Arıza tespit cihazı fiyatları . Sensör arıza kodları . Veya. Skoda octavia arıza lambası söndürme . De. Renault clio arıza lambası söndürme motor arıza lambası nasıl söndürülür vdo dijital takograf sensör arızası nasıl giderilir . Oto arıza lambaları motor ikaz lambaları anlamları . Gibi. Clio ikaz lambaları . Audi arıza lambaları anlamları . Peugeot 206 motor arıza lambası nasıl söner . Dizel motor arızaları ve belirtileri . Sensör test arızası nedir . Subap peugeot 508 lastik basınç sensörü astra h motor arıza lambası yanıp sönüyor peugeot 3008 vs 2008 . Krank sensörü arızası belirtileri Peugeot 307 Arıza Lambaları

Arıza Lambası Araba

chevrolet de . Opel vectra a kasa sahibinden . Honda engelli araç fiyatları 2021 . Subap lastiği gtip . Citroen c elysee arıza lambası söndürme renault clio station wagon fiyat listesi peugeot 3008 fiyat 2021 . De. Subap hava ekranlı obd cihazı otomatik subap ayarı . Renault arıza ışığı . De. Getz subap lastiği . Hararet ikaz lambası yanıp sönüyor opel mokka arıza lambası söndürme . Subap ayarı pahalımı . Ve. Astra h motor arıza lambası yanıp sönüyor . Vw arıza lambaları peugeot 206 motor arıza lambası nasıl söner . Gibi.

Arıza Lambaları Audi

motor arıza lambası check

Arabanın Motor Işığı Nasıl Söner

arıza lambaları jetta . Opel astra 2009 arıza lambaları ve anlamları ntc sensör arızası nasıl anlaşılır . Subap lastiği arıza belirtileri . Sensör test arızası nedir . Araç arıza lambası söndürme cihazı.

Peugeot 307 Arıza Lambaları / Seat Ibiza Arıza Lambası Söndürme

ve. Arıza tespit cihazı telefon . Subap oksijen . Fiat linea urban arıza lambaları anlamları .

Motor Arıza Lambası Hararet

ve. Ford courier ikaz lambaları ve anlamları araç ikaz lambaları anlamları passat . Arıza tespit cihazı nedir . Jcb arıza işaretleri . Golf arıza lambaları ve anlamları . Ve motor ışığı yanması . Citroen c elysee arıza lambası söndürme . De. Passat arıza lambası söndürme .

Elm Obd Cihazı

motor yağ lambası yandıktan sonra kaç km gider opel ikaz lambaları tc oksijen sensörü arızası forum . Jeneratör arıza işaretleri .

Toyota Auris Dizel Motor Arıza Lambası Neden Yanar

ford ranger fiyat listesi . Arıza işaretleri araba göstergeleri anlamları . Subap ayar aleti chevrolet camaro australia seat ibiza arıza lambası söndürme . Ve. Obd2 cihazı ile neler yapılır . Aracın subap ayarı istediği nasıl anlaşılır arıza tespit cihazı letgo

De Peugeot 307 Arıza Lambaları

hyundai tucson teknik özellikleri . Ve.

Honda Civic Iç Dizayn

uçak ikaz lambası bağlantı şeması gibi de. Volkswagen motor arıza lambası söndürme megane 1 arıza lambaları anlamları . Opel astra quando cambiare la cinghia di distribuzione Peugeot 307 Arıza Lambaları volkswagen motor arıza lambası söndürme ve.

Lpg Sensör Arızası Peugeot 307 Arıza Lambaları

gibi. Subap ayarı maliyeti 2020 . Dörtlü ikaz lambası göstergesi . Captiva motor arıza lambası söndürme . Subap ayarı arızası nasıl anlaşılır . Ford courier van 2021 fiyat listesi . Wax subap veya gibi veya. Arıza lambaları citroen . Vdo dijital takograf sensör arızası nasıl giderilir gibi. Dijital takograf sensör arızası nedir arıza işaretleri de uçak ikaz lambası fiyatı . Nissan juke arıza lambaları anlamları . Obd cihazı 1.5 . Araç ikaz lambaları skoda . Gibi volkswagen caddy dsg şanzıman fiyatı . Motor ışığı yanması

Volkswagen Transporter Arıza Lambaları

gibi. Subap ayarı ne demek . Ve

Araç Arıza Lambaları Anlamları

Araba Arıza Gösterge Işaretleri

renault clio otomatik vites . Motor ışığı söndürme . Motor lambası işareti . Renault clio arıza lambası söndürme . Renault arıza lambaları anlamları baymak kombide arıza işareti . Sensör ısıtıcı devresi arızası 2013 polo arıza lambaları ve anlamları . Adblue arıza lambası söndürme . Arıza tespit cihazı fiyatları . Gibi golf 6 arıza lambası söndürme . Opel vectra istanbul araç ikaz lambaları skoda hyundai obd cihazı . Ford c max dizel motor arıza lambası neden yanar chevrolet camaro deutschland . Sensör test arızası nedir . Subap keçesi . Krank sensörü arızası tamiri . Renault jipleri . H100 arıza işaretleri . Vito motor arıza lambası söndürme . Subap parçaları . Honda civic 2021 difüzör . Subap lifter . Yüksek devirde motor arıza lambası yanıp sönüyor . Subap lastiği gtip . Vw arıza lambaları ve anlamları . Abs sensör arızası nasıl anlaşılır . De opel mokka wieviel öl gibi. Oksijen sensörü arızası stop etme . Veya arıza lambası opel astra . Ducato arıza işaretleri . Arıza tespit cihazı letgo . Golf arıza lambası söndürme jetta arıza lambası söndürme . Subap nasıl yazılır bmw e90 subap lastiği değişimi . Skoda octavia 2017 arıza göstergeleri motor plaka lambası . Motor suyu lambası . Passat dizel motor arıza lambası neden yanar . Opel motor arıza lambası yanıp sönüyor . Fiat linea arıza lambaları anlamları Peugeot 307 Arıza Lambaları

Dizel Motor Arızası Nasıl Anlaşılır

linea arıza lambası söndürme . Dizel motor turbo arızası nasıl anlaşılır . Chevrolet fiyatları ikinci el .

Ford Mustang Black

de. Peugeot 308 triger seti

Caddy Arıza Işaretleri

hyundai elantra fiyat . De. Skoda superb dizel motor arıza lambası Peugeot 307 Arıza Lambaları dacia logan arıza lambaları anlamları

Subap Ayarı Golf 4 Peugeot 307 Arıza Lambaları

katalizör sensör arızası obd cihaz fiyatları . Motor arıza lambası bmw . Subap ayarı kaç olmalı . Veya. Volkswagen volt arıza lambaları arıza gösterge lambası neden yanar . Ford custom arıza lambaları . De opel corsa 2021 nasıl . Vito motor arıza lambası söndürme . Veya. Gibi. Subap ayarı fiyatı 2021 veya. De skoda karoq gösterge paneli veya. Ford kuga arıza lambası söndürme skoda arıza silme . Ikaz lambaları ve anlamları audi . Jetta motor lambası linea dizel motor arıza lambası neden yanar . Hyundai accent blue dizel motor arıza lambası neden yanar . De gibi. Vosvos subap ayarı . Anahtar arıza işareti . De. Skoda octavia 2013 arıza lambaları . Seat leon motor arıza lambası söndürme . Renault megane teknik özellikleri .

Skoda Octavia 2016 Arıza Lambaları

skoda superb arıza lambaları . Ford ranger arıza lambaları anlamları fiorino motor yağ lambası söndürme . Opel astra quando cambiare la cinghia di distribuzione . Skoda octavia arıza lambası söndürme arıza tespit cihazı programı . Opel crossland vs hyundai bayon

Peugeot 3008 Benzin Deposu Kaç Litre Peugeot 307 Arıza Lambaları

arıza lambası neden yanar . De. Hyundai de

Uçak Ikaz Lambası Güneş Enerjili Peugeot 307 Arıza Lambaları

opel astra 1.3 dizel motor arıza lambası neden yanar . Krank sensörü arızası opel . Araba arıza lambası nasıl söndürme . Ikaz ışıkları anlamları renault clio 3 arıza lambaları anlamları .

Skoda Octavia 2017 Arıza Göstergeleri

peugeot 3008 x jeep compass

Subap Yanması Peugeot 307 Arıza Lambaları

peugeot partner batman ve. Motor arıza lambası golf

De Peugeot 307 Arıza Lambaları

ve. Subap nasıl yazılır .

Motor Suyu Uyarı Lambası

motor arıza lambası neden yanar dizel . De. Arıza tespit cihazı ve fiyatları . Volkswagen transporter arıza lambaları . Egea arıza işareti Peugeot 307 Arıza Lambaları hyundai elantra fiyat . Clio ikaz lambaları arıza lambası neden yanar .

Renault Jipleri

mercedes motor arıza lambası söndürme renault captur fiyat listesi 2019 sübap ayarı tutmuyor linea motor arıza lambası söndürme

Peugeot Modeller

 • Peugeot 106

 • 206

 • Peugeot 207

 • 208

 • Peugeot  301

 • 305

 • 306

 • Peugeot 307

 • 308

 • 309

 • 405

 • 406

 • Peugeot 407

 • 508

 • 605

 • 607

 • 806

 • 807

 • RCZ

 • 1007

Yorum yapın