Honda Civic Gösterge Işıkları


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Honda civic gösterge işıkları , Gösterge Işıkları özellikle Honda Civic araçlar için çok önemlidir. Gösterge işıkları, aracın durumunu göstermek ve sürücülerin aracının sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Honda Civic aracının gösterge işıkları, aracın çalışma durumunu ve sürücünün aracının durumunu anlamalarına yardımcı olmak için çok önemlidir. Honda Civic gösterge işıkları, aracın motoru, fren sistemi, yakıt sistemi, direksiyon sistemi ve diğer aracın çalışma durumunu gösteren çeşitli işaretleri içerir. Sürücüler, aracının gösterge işıklarının aracın durumunu anlamalarına yardımcı olmak için sürekli kontrol etmelidir. Honda Civic gösterge işıkları, aracın çalışma durumunu anlamaları ve aracın sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamaları için sürücülere çok önemli bilgiler sağlar. Aracın gösterge işıklarının kontrol edilmesi, aracın çalışma durumunu anlamaları ve aracın sağlıklı çalışıp çalışmadığını anlamaları için sürücülerin çok önemli bir Algılama Araçları Testinden geçmesi gerekmektedir.

Araç Arıza Lambaları

Honda Civic Gösterge Işıkları

Araç Arıza Lambaları , Arıza Işıkları Türkçe konuşanlar tarafından araçlarının arızalarını anlamak için kullanılan önemli bir araçtır. Araç arıza lambaları, araçların güvenli şekilde çalışmasını sağlamak için kullanılan kontrol sistemlerinin arızalarını anlamamıza yardımcı olurlar. Her arıza lambası, arızalı bir parçanın işlevini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Örneğin, motor arıza lambası, motorun çalışmasını kontrol ederken, fren arıza lambası, fren sisteminin çalışmasını kontrol eder. Bu arıza lambalarının her biri, arızalı bir parçanın işlevini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Araç arıza lambaları, arızalı parçaların işlevlerini kontrol etmek için kullanılan önemli bir araçtır. Bu arıza lambaları, arızalı parçaların işlevlerini kontrol etmek için özel olarak tasarlanmıştır. Arıza lambaları, arızalı parçaların işlevlerini kontrol etmek için kullanılan önemli bir araçtır ve Türkçe konuşanlar tarafından araçlarının arızalarını anlamak için kullanılmaktadır.

Arıza Lambaları Anlamları

Arıza Lambaları Anlamları , Araç Arıza Lambaları Türkçe olarak arıza ışıklarının anlamları olarak tanımlanır. Bu ışıklar aracınızın çalışma durumunu size bildirir ve arıza anında aracınızın ne yapması gerektiğini belirtir. Arıza lambalarının anlamları aracınızın çalışma durumunu kontrol etmek için önemlidir. Genellikle aracınızın kontrol panelinde bulunan kırmızı, yeşil veya sarı renkteki arıza lambaları aracınızın çalışma durumunu gösterir. Bu ışıkların her biri farklı bir anlam taşır ve aracınızın ne yapması gerektiğini size bildirir. Kırmızı renkteki arıza lambası aracınızın bir arıza olduğunu gösterir ve aracınızın derhal durması gerektiğini bildirir. Yeşil renkteki arıza lambası aracınızın normal çalışma durumunda olduğunu gösterir. Sarı renkteki arıza lambası ise aracınızda önemli bir arıza olduğunu gösterir ancak aracınızın hemen durması gerekmediğini belirtir. Arıza lambalarının anlamlarını anlamak ve aracınızın çalışma durumunu kontrol etmek için önemlidir.

Arıza Işıkları

Arıza Işıkları , Gösterge Işıkları Türkçe’de arıza anlamına gelen bir terimdir. Arıza Işıkları , Gösterge Işıkları arızalı araçların arızalı bileşenlerinin tespit edilmesinde kullanılan çok önemli bir araçtır. Bir arıza işığı, arızalı bir bileşenin varlığını göstermek için aracın içindeki bir lamba tarafından gösterilen bir ışık olabilir. Arıza Işıkları , Gösterge Işıkları arızalı bileşenleri tespit etmek için kullanılan birçok yöntemden biri olarak kabul edilir. Örneğin, arıza işığı, arızalı bir bileşenin çalışmaması durumunda yakıt enjeksiyon sisteminde arızalı bir bölgeyi gösterebilir. Ayrıca, arıza işığı, arızalı bir bileşenin çalışmaması durumunda aracın yakıt tüketimini artırıp, yakıt verimliliğini azaltabilecek bir durumu gösterebilir. Arıza Işıkları , Gösterge Işıkları aracın arızalı bileşenlerini tespit edebilmek için çok önemlidir. Bu nedenle, aracınızın arıza işıklarının düzenli olarak kontrol edilmesi, aracınızın uzun vadede sağlıklı çalışmasını sağlayacaktır.

Gösterge Işıkları

Gösterge Işıkları, Araç Arıza Lambaları Türkçe olarak “sinyal lambaları” anlamına gelmektedir. Bu lambalar, trafikteki sürücülerin karşılıklı olarak davranışlarını kontrol etmesini, karşılaştıkları durumlara uygun olarak hareket etmesini ve güvenli bir sürüş sağlamasını sağlamak için kullanılır. Gösterge Işıkları, Araç Arıza Lambaları kırmızı, sarı ve yeşil renkleriyle sürücülerin hareketlerini kontrol etmek için kullanılan trafik işaretleridir. Kırmızı ışık, sürücülerin durmasını, sarı ışık ise durup devam etmesini gerektirir. Yeşil ışık ise sürücülere güvenli bir şekilde devam etmelerine izin verir. Gösterge Işıkları, Araç Arıza Lambaları sürücülerin trafikte güvenli bir şekilde hareket etmesini sağlamak için çok önemlidir. Ayrıca, Gösterge Işıkları, Araç Arıza Lambaları trafik akışını daha verimli hale getirerek sürücülerin zamandan tasarruf etmesini sağlar. Gösterge Işıklarının kullanımı, trafik güvenliğini arttırmak için çok önemlidir. Trafikteki sürücülerin Gösterge Işıklarına kesinlikle uymaları gerekir, aksi takdirde trafik kazalarının oluşma riski artacaktır.

1. Honda Civic Gösterge Işıkları ne işe yarar?

Honda Civic Gösterge Işıkları, aracınızın çeşitli sistemlerinin durumunu göstermek için kullanılan ışıkların bir türüdür. Bu ışıklar aracınızdaki çeşitli sistemlerin çalışıp çalışmadığını veya arıza olduğunu gösterir.

2. Honda Civic Gösterge Işıkları ne zaman yanar?

Honda Civic Gösterge Işıkları, aracınızdaki çeşitli sistemlerin çalışmaması durumunda yanar. Ayrıca aracınızda bir arıza olduğunda da yanar.

3. Honda Civic Gösterge Işıklarının ne renkte olduğunu biliyor musunuz?

Honda Civic Gösterge Işıkları genellikle kırmızı veya sarı renkte olur. Kırmızı ışık aracınızdaki bir sistemin çalışmaması durumunda yanar, sarı ışık ise aracınızda bir arıza olduğunda yanar.

4. Honda Civic Gösterge Işıklarını nasıl söndürebilirim?

Honda Civic Gösterge Işıklarını söndürmek için aracınızdaki sistemlerin çalışıp çalışmadığını veya arıza olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer her şey yolunda ise, ışıklar kendiliğinden sönecektir.

5. Honda Civic Gösterge Işıklarının ne anlama geldiğini biliyor musunuz?

Honda Civic Gösterge Işıkları, aracınızdaki çeşitli sistemlerin çalışıp çalışmadığını veya arıza olduğunu göstermek için kullanılan ışıkların bir türüdür. Bu ışıklar aracınızdaki çeşitli sistemlerin durumunu gösterir.

Honda Civic Gösterge Işıkları

 • Araç Arıza Lambaları:
  • Motor arızası ışığı
  • Yakıt seviyesi ışığı
  • Sıcaklık ışığı
  • Emniyet kemeri ışığı
  • Fren arızası ışığı
 • Arıza Lambalarının Anlamları:
  • Yakıt seviyesi ışığı: yakıt seviyesi düşük olduğunda yanar.
  • Motor arızası ışığı: motor arızası olduğunda yanar.
  • Sıcaklık ışığı: motor sıcaklığı yüksek olduğunda yanar.
  • Emniyet kemeri ışığı: emniyet kemeri takılmadığında yanar.
  • Fren arızası ışığı: fren arızası olduğunda yanar.
 • Arıza Işıkları:
  • ABS arızası ışığı
  • Kontrol arızası ışığı
  • Yakıt sistemi arızası ışığı
  • Hidrolik sistem arızası ışığı
  • Elektrik sistemi arızası ışığı
 • Gösterge Işıkları:
  • Yakıt seviyesi ışığı
  • Motor sıcaklığı ışığı
  • Emniyet kemeri ışığı
  • Fren arızası ışığı
  • Yol farları ışığı


Honda Civic Gösterge Işıkları – Sıkça Sorulan Sorular (SSS)