Opel Corsa Arıza Lambaları


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Opel Corsa Arıza Lambaları

Opel Corsa arıza lambaları söndürme yolları. Opel arıza lambalarından motor arıza lambası çözümleri. Opel markası gösterge panelinde karşımıza çıkabilecek arıza lambaları.Bu arızalar elektriksel sorunlardan veya ateşleme arızasından kaynaklanabilir ve aracınızın model yılı ve motor tipine bağlı olarak doğası gereği değişebilir: 1996-2000 – 1998 Opel Astra Gti 1. nesil 2. nesil 2000 – 2004 Opel Vectra 3. nesil 2007 Opel Zafira 3. nesil 2010 Opel Insignia 3. nesil Opel Corsa arıza lambalarını söndürmenin yolları Opel Corsa arıza lambalarından kurtulmanın yolları aşağıdadır. Opel Corsa Arıza Lambaları

Opel Corsa Arıza Lambaları
Opel Corsa Arıza Lambaları

Arızalar elektriksel sorunlardan veya ateşleme arızasından kaynaklanabilir ve aracınızın model yılı ve motor tipine bağlı olarak doğası gereği değişebilir. Opel Corsa arıza lambalarından kurtulmanın yolları.Arıza göstergeleri, ister yeni bir araba, ister bayiden yeni satın aldığınız kullanılmış bir araba, hatta bir seyahat acentesinden veya Avis Rent a Car, Hertz gibi bir otel zinciri şirketinden kiraladığınız kiralık bir araba olsun, herhangi bir aracın önemli bir parçasıdır. , Budget veya Enterprise Rent-A-Car veya Alamo, National vb… çünkü araç kullanırken aracımızda bir şeyler ters gittiğinde bizi uyarırlar ve böylece araçlarımıza ciddi zararlar vermemizi ve kişisel yaralanmaları önlememizi sağlarlar. Opel Corsa Arıza Lambaları

Arıza Lambaları Gösterge Paneli Sırası İle

1.Ön sis lambası arıza lambaları

2.Elektrik Kontrollü Direksiyon Sistemi Lambası (EPS) arıza lambaları

3.Arka sis arıza lambaları

4.Ön cam yıkama sıvısı az kalmış ya da bitmiş uyarı lambası

5.Fren balataları aşınmış uyarı lambası

6.Hız sabitleyici açık uyarı lambası

7.Sinyal açık uyarı lambası

8.Yağış esnasında ışığın kırılma ve yansımasını hesaplayıp kontrol ünitesine bildiren aydınlık ve yağmur sensörüdür. Arıza durumunda otomatik bir şekilde aktif olmazsa arıza var demektir.

9.Buzlu ve kaygan yollarda kullanmanız gereken kış modu butonu arıza lambaları

10.Mesaj arıza lambaları

11.Isıtma bujileri arıza lambaları

12.Hava durumunu

13.Arabanın start sistemi arıza lambaları

14.Anahtar arabada değil uyarı lambası

15.Kumanda pili düşük seviyede uyarı lambası

16.Takip mesafesi arıza lambaları

17.Fren pedalına basın ki motor çalışsın uyarı lambası

18.Otomatik vites kolunun çalışabilmesi için fren pedalına basmanız gerektiğini gösterir.

19.Direksiyon kilidi arıza lambaları

20.Uzun mesafeli farlar açık ikaz lambası

21.Lastik basıncı düşük ya da sistemde sorun var ikaz lambası

22.Kısa far arıza lambaları

23.Park, fren, arka sis, sinyal, iç aydınlatma ve plaka lambaları ile gündüz sürüş farlarından herhangi biri arızalı.

24.Dış fren ampulü arızalı.

25.Filtre sistemi arızalı. Tıkalı ise genelde yanmaz.

26.Römork bağlanan araçlarda römorka elektrik vermek için bulunan bağlantı kesik ya da arızalı.

27.Hava süspansiyon uyarı ışığı.

28.Sinyal vermeden şerit değiştirdiniz!

29.Katalizör sistemi arızalı.

30.Emniyet kemeri takılı değil.

31.Aracınızı park edip tamamen durdurduktan sonra vitesi “Park” durumuna getirdiğinizde bu ışık yanar (otomatik vitesli araçlarda).

32.Akü boş ya da şarj sisteminde sorun var.

33.Park etme yardım sistemi.

34.Servis arıza uyarı lambası.

35iAdaptif ışık sistemi uyarı ışığı.

36.Far seviye kontrol sistemi arızalı.

37.Arka spoyler sistemi arızalı.

38.Arabanın çatısı açık.

39.Hava yastığı ve emniyet kemeri sistemi arızalı.

40.Fren sisteminde sorun var.

41.Yakıt filtresindeki su seviyesi artmış.

42.Airbag sistemi kapalı.

43.Mekanik bir sorun ya da elektrik sistemi arızası var.

44.Nedeni: Kısa farlar açık.

45.Hava filtresi kirli ya da eski.

46İEkonomik sürüş yaptığınızı gösteren ECO göstergesi.

47.İniş Kontrol Sistemi (DCS) aktif ve hazır değil.

48.Motor soğutma sıvısı fazla ısınmış.

49.ABS ikaz lambası. Kontak anahtarı “ON” konumundayken yanmazsa yandıktan sonra sönmezse ve sürüş sırasında yanarsa arızalı demektir.

50.Yakıt filtresi kirli ya da arızalı.

51.Kapılardan herhangi biri açık.

52.Motor kaputu açık.

53.Yakıt azalmakta.

54.Otomatik viteste sorun var.

55.Hız sınırı aşıldı (Hız sınırı bulunan araçlar için).

56.Süspansiyon sistemi arızalı.

57.Yağ seviyesi azalmış.

58.Ön camın buz çözme özelliği aktif.

59.Bagaj kapağı açık.

60.ESP (Elektronik Stabilite Programı) kapalı.

61. Yağmur sensörü aktif.

62.Motor arıza lambası

63İArka cam buz çözücü aktif.

64.Otomatik cam sileceği aktif.

Opel Arıza Lambaları

Opel firmasına ait araçlarda bulunan ikaz ışığı veya arıza lambaları ile ilgili bu yazımızda görselde sunulan simgelerin bize ne anlatmak istediğini bulabilirsiniz. Lütfen yazı içeriğimizde bulunan uyarıları dikkate alarak okuyunuz. Uyarı ışıkları ve lamba sembolleri İkaz ışıklarındaki belirli bir sembol hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsak, bir ikaz ışığının nasıl çalıştığını açıklayan ve aracın ikaz ışıklarını kontrol ederken kullanılan bazı temel terimleri anlamak faydalı olacaktır: • Bir cisim ışıkla aydınlatıldığında cismin renginin olmadığı (beyaz) kabul edilir. • Kırmızı ışık tehlike ve/veya acil durum anlamına gelir ve tehlikeli bir duruma işaret eder, mümkünse hemen bir şeyler yapılmalı, mümkün değilse hemen durun! • Sarı ışık normaldir. Opel Corsa Arıza Lambaları

Opel Modellerine Ait Arıza Lambaları

Opel firmasına ait araçlarda bulunan ikaz ışığı veya arıza lambaları ile ilgili bu yazımızda görselde sunulan simgelerin bize ne anlatmak istediğini bulabilirsiniz. Lütfen yazı içeriğimizde bulunan uyarıları dikkate alarak okuyunuz. Uyarı ışıkları ve lamba sembolleri İkaz ışıklarındaki belirli bir sembol hakkında bilgi sahibi olmak istiyorsak, bir ikaz ışığının nasıl çalıştığını açıklayan ve aracın ikaz ışıklarını kontrol ederken kullanılan bazı temel terimleri anlamak faydalı olacaktır: • Bir cisim ışıkla aydınlatıldığında cismin renginin olmadığı (beyaz) kabul edilir. • Kırmızı ışık tehlike ve/veya acil durum anlamına gelir ve tehlikeli bir duruma işaret eder, mümkünse hemen bir şeyler yapılmalı, mümkün değilse hemen durun! • Sarı ışık normaldir.
Opel astra motor ikaz lambası olarak bilinen bu ikaz ışığı yandığında, genellikle gaza basarken güç eksikliği veya sarsıntı gibi motorun düzgün çalışmadığını gösteren işaretler belirir. Bu ışık kırmızı renkte ise stop edip servisi aramalısınız. Sorununuz basit olabileceği kadar ciddi de olabilir. Bir dahaki sefer yanıp söndüğünde, direksiyon veya fren gibi aracınızın diğer sistemlerinde sorunlara neden olmadan önce kontrol için aracınızı yetkili servise getirmeyi unutmayın! Bu Opel Astra motor arıza teşhis kodu bilgisi, aracınızın tamire, değişime ihtiyacı olup olmadığını veya aracınızda arızalı bir yakıt pompası gibi benzin deposu dolduğunda bu ışığın yanmasına neden olacak elektronik bir arıza olup olmadığını belirlemenize yardımcı olacaktır. ancak akü bittiği veya arızalı olduğu için motor çalışmıyor. Opel Corsa Arıza Lambaları

Opel Arıza Lambaları Söndürme

Sorununuz basit olabileceği kadar ciddi de olabilir. Bir dahaki sefer yanıp söndüğünde, direksiyon veya fren gibi aracınızın diğer sistemlerinde sorunlara neden olmadan önce kontrol için aracınızı yetkili servise getirmeyi unutmayın! Bu Opel Astra motor arıza teşhis kodu bilgisi, aracınızın tamire, değişime ihtiyacı olup olmadığını veya aracınızda arızalı bir yakıt pompası gibi benzin deposu dolduğunda bu ışığın yanmasına neden olacak. Bu parçanın yerine geçer: ECU ve/veya ateşleme devresinde bir arıza varsa ışık yanar; Sürüş sırasında motor teklemeleri, kaba rölanti, güç kaybı veya stop etme veya ani yükselmeler yaşayabilirsiniz, bu da pahalı onarımlara veya daha kötü, maliyetli araç hasarına veya hava yastıklarının açıldığı veya açamadığı bir çarpışma veya devrilme kazası gibi kişisel yaralanmalara yol açabilir. Bunu yapmak için, aracın sürüldüğünü veya araç dururken bile algıladıkları için. Opel Corsa Arıza Lambaları

“Opel Corsa Arıza Lambaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın