Citroen Gösterge Paneli İşaretleri***2022


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Citroen Gösterge Paneli İşaretleri

Citroen Gösterge Paneli İşaretleri / Citroen Motor Lambası

Yanıp sönüyor. Citroen Motor Arıza Lambası yönetim sisteminde bir arıza var. Katalitik konvertörün tahrip olma riski vardır. (2) işlemini gerçekleştirmelisiniz .

Sabit. Emisyon kontrol sisteminde bir arıza var. Motor çalıştırıldığında uyarı lambası sönmelidir. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri) (3)’ü gecikmeden gerçekleştirin.

Motor Arıza Lambası (Benzinli veya Dizel)

Sabit. Küçük bir motor arızası algılandı. (3) gerçekleştirin.

Çarpışma Riski Uyarısı/Aktif Güvenlik Freni

Yanıp sönüyor. Sistem, öndeki araçla çarpışma hızını azaltmak için aracı anlık olarak etkinleştirir ve frenler.

Bir mesaj ve sesli bir sinyal eşliğinde düzeltildi. Sistemde hata var. (3) gerçekleştirin.

Çarpışma Riski Uyarısı / Aktif Güvenlik Freni

Bir mesajın görüntülenmesiyle birlikte düzeltildi. Sistem, araç konfigürasyon menüsü aracılığıyla devre dışı bırakıldı.

Kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) / Citroen Gösterge Paneli İşaretleri

Sabit. Kilitlenme önleyici fren sisteminde bir arıza var. Araç, geleneksel frenlemeyi korur. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri) Dikkatli bir şekilde orta hızda sürün, ardından (3)’ü gerçekleştirin.

Düşük Basınç Arıza Lambası

Sabit, sesli bir sinyal ve bir mesaj eşliğinde. Bir veya daha fazla lastikteki basınç çok düşük. Lastiklerin basıncını mümkün olan en kısa sürede kontrol edin. Basıncı ayarladıktan sonra algılama sistemini yeniden başlatın.

Düşük hava basıncı uyarı lambasının yanıp sönmesi ardından sabit ve Servis uyarı lambası sabit. Lastik basıncı izleme sistemi arızalı. Düşük enflasyon tespiti artık izlenmemektedir. Lastik basınçlarını mümkün olan en kısa sürede kontrol edin ve (3) işlemini gerçekleştirin.

Dinamik stabilite kontrolü (DSC)/Kayma önleyici düzenleme (ASR) Arıza Lambası

Yanıp sönüyor. DSC/ASR düzenlemesi, kavrama veya yörünge kaybı durumunda etkinleştirilir. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri)

Sabit. DSC/ASR sisteminde bir arıza var. (3) gerçekleştirin.

Hava yastıkları

Sabit. Hava yastıklarından veya emniyet kemerinin piroteknik ön gerdiricilerinden biri arızalı. (3) gerçekleştirin.

Ön yolcu hava yastığı (AÇIK)

Sabit. Ön yolcu hava yastığı devreye girer. Kontrol ” ON ” konumunda.

Bu durumda, ön yolcu koltuğuna “sırtı yola dönük” bir çocuk koltuğu TAKMAYIN – Ciddi yaralanma tehlikesi!

Ön yolcu hava yastığı (KAPALI)

Sabit. Ön yolcu hava yastığı devre dışı bırakılır. Kontrol ” KAPALI ” konumunda. Hava yastıklarında bir arıza olmadığı sürece “sırtı yola dönük” bir çocuk koltuğu takılabilir (Airbags uyarı lambası yanar). (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri)

Durdur ve Başlat

Bir mesajın görüntülenmesiyle birlikte düzeltildi. Stop & Start sistemi manuel olarak devre dışı bırakıldı. Bir sonraki trafik durağında motor kapanmayacaktır.

Sabit. Stop & Start sistemi otomatik olarak devre dışı bırakıldı. Dış hava sıcaklığı şu durumdaysa, bir sonraki trafik duruşunda motor kapanmaz:

 • 0°C’nin altında.
 • +35°C’nin üzerinde.

Yanıp sönme, ardından bir mesajla birlikte düzeltildi. Sistemde hata var. (3) gerçekleştirin.

Citroen Arıza Lambası Partikül filtresi (Dizel)

Sesli bir sinyal ve partikül filtresinin tıkanma riski hakkında bir mesaj eşliğinde düzeltildi. Partikül filtresi dolmaya başlıyor. Trafik koşulları izin verir vermez, uyarı lambası sönene kadar en az 60 km/sa hızla sürerek filtreyi yenileyin.

Sabit, sesli bir sinyal ve partikül filtresindeki katkı maddesi seviyesinin çok düşük olduğunu bildiren bir mesajla birlikte. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri) Katkı tankının minimum seviyesine ulaşıldı. Depoyu hızla doldurun: gerçekleştirin (3)

Düşük yakıt seviyesi

Sabit, sesli bir sinyal ve bir mesaj eşliğinde. İlk yandığında depoda (yedek) yaklaşık 5 litre yakıt kalır. Yakıtın bitmesini önlemek için gecikmeden yakıt ikmali yapın. Emisyon kontrolü ve enjeksiyon sistemlerine zarar verebileceğinden asla tamamen boşalana kadar sürmeyin .

Dizel yakıt filtresinde su (yalnızca LCD sembolleri gösterge panelinde)

Sabit. Dizel filtresi su içerir. (2) gecikmeden gerçekleştirin – enjeksiyon sisteminde hasar tehlikesi!

Şeritten Ayrılma Uyarı Sistemi (yalnızca LCD metin gösterge panelinde)

Sesli bir sinyal ile birlikte yanıp söner. Solda veya sağda bir şerit işareti geçildi. Doğru yörüngeye dönmek için direksiyon simidini ters yönde çevirin.

Ekranda bir mesajla birlikte düzeltildi. Sistemde hata var. Dikkatli olun ve dikkatli sürün, ardından (3)’ü gerçekleştirin.

Citroen Arıza Lambası AdBlue®(1.6 BlueHDi Euro 6.1 ile)

Sabit, kontak açıldığında, sesli bir sinyal ve kalan sürüş mesafesini gösteren bir mesaj ile birlikte. Kalan sürüş menzili 1.500 ve 370 mil (2.400 ve 600 km) arasındadır. AdBlue®’yu hızlı bir şekilde doldurmanız veya (3) gerçekleştirmeniz gerekir.

AdBlue® uyarı lambası yanıp sönüyor ve Servis uyarı lambası sabit, sesli bir sinyal ve sürüş menzilini gösteren bir mesaj ile birlikte. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri) Sürüş menzili 375 milden (600 km) daha azdır.

Arızayı önlemek için AdBlue® doldurmanız veya (3) işlemini gerçekleştirmeniz gerekir .

AdBlue® uyarı lambası yanıp sönüyor ve Servis uyarı lambası sabit, sesli bir sinyal ve çalıştırmanın engellendiğini belirten bir mesaj ile birlikte. AdBlue® deposu boş: düzenleyici motor immobilizeri motorun yeniden çalıştırılmasını engeller. Motoru yeniden çalıştırmak için AdBlue® doldurun veya (2) işlemini gerçekleştirin. Deposuna en az 5 litre AdBlue® eklemelisiniz .

AdBlue®(1.5 BlueHDi Euro 6.2/ 6.3 ile)

Kalan sürüş mesafesini gösteren bir mesajla birlikte, aracı çalıştırırken yaklaşık 30 saniye yanar. Citroen Arıza Lambası

Kalan sürüş menzili 1.500 ve 500 mil (2.400 ve 800 km) arasındadır.

AdBlue® doldurmanız gerekir.

Sabit, kontak açıldığında, sesli bir sinyal ve kalan sürüş mesafesini gösteren bir mesaj ile birlikte. Kalan sürüş menzili 500 ila 62 mil (800 ila 100 km) arasındadır.

AdBlue®’yu hızlı bir şekilde doldurmanız veya (3) gerçekleştirmeniz gerekir.

Yanıp sönme, sesli bir sinyal ve kalan sürüş mesafesini gösteren bir mesaj ile birlikte. (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri)

Kalan sürüş menzili 62 milden (100 km) daha azdır.

Başlatmanın engellenmesini önlemek için AdBlue® doldurmalısınız veya (3) işlemini gerçekleştirmelisiniz.

Yanıp sönme, sesli bir sinyal ve çalıştırmanın engellendiğini belirten bir mesaj ile birlikte.

AdBlue® deposu boş: Mevzuatın gerektirdiği motor immobilizer sistemi motorun çalışmasını engelliyor. Citroen Arıza Lambası

Motoru yeniden çalıştırmak için AdBlue® doldurun veya (2) işlemini gerçekleştirin.

Depoya en az 5 litre AdBlue® eklemek önemlidir .

Citroen Arıza Lambası SCR emisyon kontrol sistemi (BlueHDi)

Kontak açıldığında sesli bir sinyal ve bir mesajla birlikte sabitlenir.

SCR emisyon kontrol sisteminde bir arıza tespit edildi.

Bu uyarı, egzoz emisyonları normal seviyelere döndüğünde kaybolur.

AdBlue® uyarı lambası, kontak açıldığında yanıp söner, Servis ve Motor kendi kendine teşhis uyarı lambaları sabitken, sesli bir sinyal ve sürüş menzilini gösteren bir mesaj ile birlikte.

Görüntülenen mesaja bağlı olarak, motor immobilizeri tetiklenmeden önce 1.100 km’ye kadar sürmek mümkün olabilir. Engellenmeye başlamamak için gecikmeden (3)’ ü gerçekleştirin . Citroen Arıza Lambası

AdBlue® uyarı lambası, kontak açıldığında yanıp söner, Servis ve Motor kendi kendine teşhis uyarı lambaları sabitken, sesli bir sinyal ve çalıştırmanın engellendiğini belirten bir mesaj ile birlikte. Motor immobilizeri motorun yeniden çalışmasını engeller (emisyon kontrol sistemindeki bir arızanın onaylanmasından sonra izin verilen sürüş limitinin üzerinde).

Motoru çalıştırmak için (2) işlemini gerçekleştirin.

Arıza Lambası

Bir mesajın görüntülenmesiyle birlikte geçici olarak açık.

Belirli bir uyarı lambası/lambaları olmayan bir veya daha fazla küçük arıza tespit edildi. Gösterge tablosunda görüntülenen mesajı kullanarak arızanın nedenini belirleyin.

Uzaktan kumandanın pilini değiştirmek gibi bazı arızaları kendiniz halletmeniz mümkündür. Citroen Arıza Lambası (Citroen Gösterge Paneli İşaretleri)

Lastik düşük hava algılama sistemi gibi diğer arızalar için (3) işlemini gerçekleştirin.

Bir mesajın görüntülenmesiyle birlikte düzeltildi.

Belirli bir uyarı lambası/lambaları olmayan/olmayan bir veya daha fazla büyük arıza tespit edildi. Gösterge panelinde görüntülenen mesajı kullanarak arızanın nedenini belirleyin, ardından (3) işlemini gerçekleştirin.

Servis uyarı lambası sabit ve servis anahtarının yanıp sönmesi ve ardından sabit.

Servis aralığı aşıldı. Araç mümkün olan en kısa sürede servise götürülmelidir.

Yalnızca BlueHDi Dizel motorlarda.

Dizel motor ön ısıtma

Geçici olarak açık (şiddetli hava koşullarında yaklaşık 30 saniyeye kadar). Citroen Arıza Lambası

Kontağı açarken hava şartları ve motor sıcaklığı gerektiriyorsa.

Çalıştırmadan önce uyarı lambasının sönmesini bekleyin.

Uyarı lambası söndüğünde, aşağıdakileri basılı tutarsanız çalıştırma hemen gerçekleşir:

 • manuel şanzımanlı debriyaj pedalı.
 • otomatik şanzımanlı fren pedalı.

Motor çalışmazsa, ayağınız pedaldayken motor çalıştırma talebini tekrar yapın. Citroen Arıza Lambası

Arka sis lambası

Sabit.

Lamba açık.

“Citroen Gösterge Paneli İşaretleri***2022” üzerine bir yorum

Yorum yapın