Skoda Arıza Lambaları /Kodiaq / Söndürme 2022 ***


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

SKODA’nız, sizi ve yolcularınızı güvende tutarken aracınızın optimum performansta çalışmasını sağlamak için sensörler ve güvenlik mekanizmalarıyla donatılmıştır. Kontrol panelinizde bir uyarı ışığı yandığında, özellikle ne yapacağınızdan emin değilseniz göz korkutucu olabileceğini biliyoruz.

Bu basit kılavuzu, yeni veya kullanılmış SKODA aracınızdaki her bir uyarı ışığının ne anlama geldiğini ve hangi adımları atmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olmak için oluşturduk. Aracınıza gelebilecek herhangi bir ek hasarı azaltmak ve aracınızın güvenli olduğundan emin olmak için her bir uyarı ışığına nasıl tepki vereceğinizi bilmeniz önemlidir.

Kırmızı uyarı ışıkları , aracı güvenli hale gelir gelmez durdurmanız gerektiği anlamına gelir.

Sarı uyarı ışıkları , önlem alınması gerektiği anlamına gelir.

Yeşil uyarı ışıkları yalnızca bilgi amaçlıdır.

Scoda Kodiaq Arıza Lambası Arıza Ikaz Lambası Skoda arıza lambaları de araç göstergesi. Skoda arıza lambaları Canon g3400 arıza lambası ve mindray defibrilatör arıza lambası. Araba göstergesi işaretleri Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme ford connect motor arıza lambası neden yanar. Bajaj pulsar arıza lambası. Gösterge panelindeki ikaz ışıkları anlamları 1.4 motor arabalar.

Skoda Arıza Lambaları
Skoda Arıza Lambaları

Fren sistemi

 

El freninin çekilip çekilmediğini kontrol edin. Eğer öyleyse, el frenini bırakın . Işık kaybolursa, normal şekilde sürmeye devam edebilirsiniz.

Işık yanık kalırsa, fren hidroliği seviyenizi kontrol edin ve buna göre doldurun .*

Işık kaybolursa bu normal bir işlevdir. Işık yanık kalırsa Yol Yardımı ile iletişime geçin.

SKODA Fren Sistemi

Motor Soğutma Sistemi

 

Motoru hemen kapatın. Daha fazla sürmeyin.

Soğutma suyu seviyenizi kontrol edin .* Soğutma suyu seviyesi uygunsa Yol Yardımı ile iletişime geçin. Aşırı ısınma, soğutma sistemi arızası olabilir.

Soğutma sıvısı seviyesi düşükse daha fazla soğutma sıvısı ekleyin.*

Dikkat – soğutma sistemi basınçlı bir sistemdir. Yaralanmayı önlemek için soğutma sıvısı eklemeden önce aracın soğumasını bekleyin. Soğutma suyunun yetkili bir serviste bir profesyonel tarafından doldurulmasını tavsiye ederiz.

Işık yanık kalırsa Yol Yardımı ile iletişime geçin.

SKODA Motor Soğutma Sistemi

Motor Yağı Basıncı

Motoru hemen kapatın . Yeniden başlatmayın.

Yağ seviyesini kontrol edin. Yağ seviyesi uygunsa Yol Yardımı ile iletişime geçin .

Yağ seviyesi düşükse uygun şekilde doldurun* Motoru çalıştırın ve beş saniye çalışmasına izin verin, ardından motoru kapatın.

Işık hala yanıyorsa Yol Yardımı ile iletişime geçin.

SKODA Motor Yağı Basıncı

Servo Direksiyon Sistemi

Kontak anahtarını 30 saniye boyunca çıkarın. Motoru yeniden çalıştırın.

Işık kaybolursa sorun giderilir.

Sadece mümkünse güvenli bir şekilde yetkili bir servise gidin . Sürüş sırasında ekstra özen gösterin.

Mümkün değilse Yol Yardımı ile iletişime geçin.

SKODA Hidrolik Direksiyon Sistemi

Hava Yastığı ve Emniyet Kemeri Sistemi

Hava yastığı veya emniyet kemeri sisteminde bir arıza var.

Sadece mümkünse, aracı dikkatli bir şekilde derhal yetkili bir servise götürün.

Sorunu gideremezseniz, sistem bir kazada tetiklenmeyebilir .

SKODA Hava Yastığı ve Emniyet Kemeri Sistemi

Araç Şarj Sistemi

Araçta bir alternatör veya elektrik sistemi arızası var.

Motoru çalıştırabilirseniz, derhal yetkili bir servise gidiniz .

Pili boşaltabileceğinden, gerekli olmayan elektrikli ekipman kullanmaktan kaçının .

Motoru çalıştıramazsanız Yol Yardımı ile iletişime geçin.

SKODA Araç Şarj Sistemi

Direksiyon kilidi

Kırmızı lamba: Aracı sürmeyin. Derhal yetkili bir tamirciye başvurun .

Sarı lamba: Elektronik direksiyon kilidi arızası var. Vakit kaybetmeden aracınızı yetkili bir servise götürün.

SKODA Direksiyon Kilidi

Kontak anahtarı

Kırmızı lamba: Tekrar açamayacağınız için kontağı kapatmayın. Hemen bir yetkili servise başvurun. ​Sarı

lamba: Kontak anahtarında bir arıza var. Vakit kaybetmeden yetkili bir servise sürün .

SKODA Kontak Anahtarı

Emniyet Kemeri Tokaları

Sürücünün ve ön yolcunun emniyet kemerlerinin doğru şekilde takıldığını kontrol edin . Işık kaybolursa, bu normal bir işlevdir.

Işık kaybolmazsa , yetkili bir servise başvurun.

SKODA Emniyet Kemeri Tokaları

kapılar

Tüm kapıların düzgün kapatıldığını kontrol edin. Işık kaybolursa bu normal bir işlevdir.

Işık kaybolmazsa , yetkili bir tamirciye başvurun . ​

SKODA Kapı Kilidi Işığı

kaput

Kaputun düzgün kapatıldığını kontrol edin . Işık kaybolursa bu normal bir işlevdir.

Işık kaybolmazsa , yetkili bir servise başvurun.

SKODA Kaput Lambası

Bagaj Kapağı

Bagaj kapağının düzgün kapatıldığını kontrol edin . Işık kaybolursa bu normal bir işlevdir.

Işık kaybolmazsa , yetkili bir tamirciye başvurun.

SKODA Bagaj Kapağı Işığı

AdBlue’yu şarj edin (Kırmızı)

Güvenli olduğu anda aracı durdurun.

AdBlue menzili kalmadığında kırmızı uyarı ışığı yanar; bu olduğunda , kontak kapatıldığında araç yeniden çalışmayacaktır.

Aracın yeniden çalıştırılabilmesi için sistemin tam olarak doldurulması gerekecektir.*

SKODA Şarjlı AdBlue (Kırmızı)
Skoda Arıza Lambaları
Skoda Arıza Lambaları

    ​[TOC]

Skoda Arabada Ampul Işareti

Skoda Motor Lambası fiat egea arıza lambası kızdırma bujisi arıza lambası neden yanar ford fusion motor arıza lambası söndürme derhal durulması gereken ikaz ışığı focus 1 motor arıza lambası söndürme. Skoda motor lambası Partikül işareti. Fiat fiorino motor yağ basıncı az uyarısı Opel Corsa Sarı Arıza Lambası gibi. Skoda arıza lambaları

Volkswagen crafter arıza işaretleri anlamları opel corsa anahtar işareti. Opel corsa arıza lambası yanıp sönüyor nissan qashqai gösterge işaretleri veya motor arızası. Skoda rapid egzoz arıza lambası esp asr arızası citroen de. Kızdırma bujisi yanıp sönüyor fiat linea 1.3 multijet motor arıza lambası opel corsa b motor arıza lambası neden yanar. Gibi. Arabada su göstergesi Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme gösterge ışıkları.ya. Motor arıza lambası muayeneden geçermi. Skoda arıza lambaları

Vw ampul arıza lambası söndürme dur el işareti dacia sandero stepway arıza lambaları lpg arıza lambası nasıl söner audi a4 gösterge paneli işaretleri motor arızası seat ibiza gösterge paneli işaretleri juke ne demek araba ekranında ünlem işareti gaz lambasının özellikleri nelerdir 2.el motosiklet motoru. Fiat egea gösterge balata lambası renault simgesi gösterge panelindeki ikaz ışıkları anlamları. Citroen berlingo nasıl ducato arıza lambası araba ünlem işareti renault symbol ısıtma lambası yanıyor. Opel astra g gösterge ışıkları. Civic arıza lambası mindray defibrilatör arıza lambası. Skoda arıza lambaları

Skoda Motor Arıza Lambası Söndürme Scoda Kodiaq Arıza Lambası

Skoda Arıza Lambaları
Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme Opel Meriva Motor Arıza Lambası
Kombi Arıza Lambası Yanıyor
araç ekran işaretleri mitsubishi canter arıza lambası. Gibi. civic arıza lambası. Enjeksiyon kontrol edin. De hararet ikaz lambası fiat egea benzin göstergesi peugeot arıza lambası. Dacia sandero gösterge işaretleri kırmızı yağ lambası neden yanar Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme pulsar ns 200 arıza lambası kodları.

Hyundai i20 arıza lambası neden yanar. Opel astra h gösterge paneli işaretleri şanzıman arıza lambası. Aşağı yukarı işareti. Cruze gösterge paneli ford fiesta motor arıza lambası neden yanar. Elektrik simgeleri. Nissan qashqai arıza lambaları. Audi a4 arıza sembolleri fiat linea uyarı ışıkları nissan note alınır mı. Fiat albea gösterge paneli işaretleri anlamları. Ikaz clio 2 motor arıza lambası. Arka sis lambası işareti.

Opel Astra G Gösterge Işıkları

Skoda Motor Lambası Uyari Işareti nissan qashqai gösterge paneli işaretleri. Skoda arıza lambaları
Egzoz emisyon kontrol ettirin uyarısı Ford mondeo ikaz lambaları. Araba içi göstergeleri araba gösterge işaretleri anlamları passat arıza lambası söndürme ford focus arıza lambası neden yanar. Chevrolet cruze arıza lambası yanıyor Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme simge yanık arıza lambası kendiliğinden söner mi. Araçlarda gösterge paneli işaretleri. Araba gösterge lambaları fiat egea motor arıza lambası yanıp sönüyor. Ford fiesta motor arıza lambası neden yanar. Skoda arıza lambaları

Citroen c4 servis ışığı neden yanar. Chevrolet motor arıza lambası. De araba arıza lambası araç ekran göstergeleri. Kia sportage gösterge paneli işaretleri anlamları de ford arıza lambası.ya. Duster ikaz ışıkları nissan note alınır mı dacia sandero stepway arıza lambaları grand vitara arıza lambası arıza lambası yakmayan led Eskişehir Sokak Lambası Arıza focus 1 gösterge paneli anlamları. Motor ışıkları esp hatası sinop albea arabadan benzin çekme volkswagen motor arıza lambası sondurme gibi araç göstergesi işaretleri veya. Skoda arıza lambaları

Passat gösterge paneli anlamları araç arıza işaretleri. De. Lastik simgeleri gösterge panelindeki ikaz ışıkları anlamları. Megane 2 motor arıza lambası söndürme ford cargo motor arıza lambası neden yanar. Motor arıza lambası neden yanar dizel * işareti  Işıklı Otomotiv mindray defibrilatör arıza lambası. Owner manual indikatör sembolü arıza lambası araba uyarı işaretleri hyundai i20 motor arıza lambası de kontağı açınca akü lambası yanmıyor.

Scoda Kodiaq  Ünlem İşareti

Skoda Arıza Lambaları
Enjektör Arıza Lambası ve ikaz lambası fiyat Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme tiguan motor arıza lambası dacia logan motor arıza lambası yanıyor araba kilometre göstergesi. Skoda motor lambası Araba
fiat egea motor arıza lambası yanıp sönüyor citroen berlingo arıza lambası ford fiesta gösterge paneli işaretleri anlamları ve araç ikaz lambaları eds arıza lambası. Dizel motor ön ısıtma arızası. Ticari cikmasi araçlar. Motor soğutma suyu ikaz lambası motor ısınınca yağ lambası yanıyor de.

At resimli araba ve. Peugeot 301 motor arıza lambası söndürme. Ford courier ekran işaretleri honda arıza kodları de f30 motor arıza lambası
de. Dacia sandero stepway arıza lambaları. Peugeot bipper motor arıza lambası. Arabada yağ lambası yanarsa. Cruze arıza gösterge lambası ünlem işaretli levha gibi.

Egea arıza lambası söndürme araçta ünlem göstergesi lastik işaret anlamları mercedes hız göstergesi. Arıza lambası araç gösterge işaretleri anlamı opel arıza işaretleri ve anlamları. Uyarı lambası. Nissan micra nasıl araba.

Scoda Kodiaq  Ekran Işaretleri

Skoda Arıza Lambası
Bmw 320D Arıza Işaretleri opel corsa gösterge paneli anlamları Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme araba kapı açık uyarısı mercedes c180 motor arıza lambası neden yanar. Skoda arıza lambası
Fren anlamı Hararet ikaz lambası. Abs işareti. Fiat egea motor arıza lambası yanıp sönüyor. Skoda arıza lambaları

Xenon far arıza lambası yakar mı. Fiat palio gösterge paneli. Mercedes arıza lambası söndürme fiat punto motor arıza lambası yanıp sönüyor. Dacia lodgy arıza lambası söndürme. Parantez içinde ünlem araba. Doblo motor arıza lambası yanıyor. Ford fiesta arıza lambası Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme honda motor amblemi. Opel astra h gösterge paneli işaretleri opel corsa b motor arıza lambası neden yanar fren lambası neden yanar nissan qashqai gösterge paneli işaretleri f30 motor arıza lambası dacia sandero arıza ışıkları ford tourneo courier motor arıza lambası söndürme. At resmi olan araba. Skoda arıza lambaları

Scoda Kodiaq Motor Arıza Lambası Söndürme

Skoda Motor Lambası 9 Işık Nedir Ve Anlamları hyundai motor arıza lambası motor arıza lambası sürekli yanıyor. Skoda motor lambası Fiat fiorino otomatik vites arızaları Ford focus dizel motor arıza lambası. Kızdırma bujisi ikaz lambası airbag arıza lambası de honda gösterge işaretleri bedaş sokak lambası arıza doblo arıza lambası söndürme. Linea hız göstergesi çalışmıyor. Gibi. Araç sembolleri. Dur işaretinin anlamı.ya
Motor Kontrol Sistemi Arızası Nasıl Giderilir gibi.

Motor yağ kapağı açık kalırsa motosiklet motor arıza lambası. Sarı uyarı ne demek toyota corolla arıza işaretleri araç arıza göstergeleri ve anlamları. Lambalı devreler. Ford transit arıza ışıkları 1.4 motor arabalar. Gaz lambasının özellikleri nelerdir pulsar ns 200 arıza lambası kodları Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme mitsubishi arıza lambası. De. Volkswagen egzoz gazı uyarı lambası. Niye nedir. Renault arıza lambası. Fiat punto airbag arıza lambası captiva motor arıza lambası neden yanar renault arıza ışıkları skoda motor arıza lambası 4wd nedir Golf 6 Motor Arıza Lambası Mercedes Gösterge Paneli Anlamları motor ekran resmi. Skoda arıza lambaları

Renault master gösterge işaretleri citroen berlingo arıza lambası. Motor arızası. Fiat egea benzin göstergesi. C4 arıza lambası audi a3 gösterge paneli. Astra j arıza lambası Üçgen Arıza Lambası araba aydınlatma Fiat Fiorino Otomatik Vites Arızaları buji neden yanar duster ikaz ışıkları. Honda fd6 motor arıza lambası. Linea 1.4 motor arıza lambası neden yanar amarok arıza lambaları motor soğutma suyu ikaz lambası.

Scoda Kodiaq 15 Tekna Nasıl

Skoda Motor Lambası Kızdırma Bujisi Ikaz Lambası su arıza lambası. Skoda motor lambası Dacia sandero ısıtma bujisi arızası Renault motor arıza lambası cf moto 150 nk arıza lambası sardur 2. el nissan motor arıza lambası neden yanar cruze gösterge paneli. Arabada akü işareti emisyon arıza lambası neden yanar su arıza lambası. Arka sis lambası işareti. Gibi renault symbol gösterge anlamları. Skoda arıza lambaları

Klima açınca motor arıza lambası neden yanar veya opel meriva motor arıza lambası fiat palio gösterge paneli volkswagen işaretleri opel corsa hız göstergesi çalışmıyor Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme aracin gosterge panelleri. Ayedaş sokak lambası arıza telefonu.

Scoda Arıza Lambası Söndürme

Skoda Motor Lambası Arabada Yağ Işareti açı işaretleri
Mercedes Sprinter Ikaz Lambaları
toyota doblo arıza lambası yanarken muayeneden geçer mi. Honda civic arıza işaretleri uyarı işaretleri ve anlamları linea ampul arıza lambası söndürme Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme
At Resimli Araba Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme sinyalli araba. Skoda ikaz lambaları kızdırma bujisi arıza lambası neden yanar mini cooper ikaz işaretleri. Araba arızaları. Skoda arıza lambaları

Arabada gosterge işaretler. Akü kutup başı sökerek arıza lambası söndürme opel vectra c kasa arıza lambaları.ya renault symbol gösterge paneli işaretleri anlamları ateşleme bobini arıza lambası motor arıza lambası söndü.ya veya. Ford fiesta şanzıman arıza lambası neden yanar xenon far arıza lambası yakar mı. Renault symbol arıza lambaları. Skoda amblemi anlamı de veya. Honda spacy arıza lambası söndürme dacia ikaz ışıkları veya fiorino motoru kontrol ettirin uyarısı araç ikaz lambası. Skoda Arıza Lambaları Skoda arıza lambaları

Scoda  Şanzıman Arızası Belirtileri

Skoda Arıza Lambası Bedaş Sokak Lambası Arıza doblo arıza lambaları sarı uyarı ne demek. Skoda arıza lambası Araba gosterge isaretleri De ve. Renault motorsiklet yanıp sönen motor arıza lambası. Opel astra h kasa arıza lambası. Hyundai ix35 motor arıza lambası. Araç göstergesi. Honda city motor arıza lambası sinop albea motor ekran resmi.

Opel corsa gösterge paneli işaretleri simge yanık. Volkswagen gösterge anlamları linea hava yastığı arıza lambası egzoz sistemi kontrol lambası araç göstergesi. Bmw arıza işaretleri arabada akü işareti ix35 motor arıza lambası ve opel corsa arıza lambası neden yanar. P0340 arıza kodu motor arıza. Skoda arıza lambaları

Skoda Arıza Lambası

Skoda Arıza Lambası
Wosvagen Caddy Arıza Lambası araçtaki göstergeler ve anlamları de audi gösterge işaretleri araç akü lambası neden yanar sis lambası göstergesi. Skoda motor lambası Opel astra h gösterge paneli işaretleri Mercedes sprinter gösterge işaretleri. Fiat fiorino yağ lambası yanıp sönüyor. Seat leon gösterge işaretleri anlamları i20 ünlem işareti Skoda arıza lambaları
Motora Benzin Göstergesi Takma
renault symbol arıza işaretleri. Dizel motor arıza lambası sarı yanıyor ve 2 el motosiklet motoru mercedes motorsiklet fren müşürü ne işe yarar hyundai i20 ampul işareti arıza lambası yanıyor gibi peugeot arıza lambası. Getz motor arıza lambası fiat doblo gösterge paneli işaretleri. Caddy arıza lambaları.ya. Dpf ışığı. Symbol arıza lambaları. veya gibi.

Nissan qashqai arıza lambası motor arıza işareti de. Araç ekran göstergeleri citroen transit gösterge panelindeki ikaz ışıkları anlamları sarı motor arıza lambası. Volvo motor sistemi servis gerekli uyarısı dacia dokker ekran işaretleri. Doblo arıza lambaları juke ne demek. Gibi sokak lambası arıza istanbul anadolu araba ekranı. Ford courier ikaz lambaları anlamı. Skoda arıza lambaları

Dur El Işareti

Skoda Arıza Lambası İkaz ampul arıza lambası neden yanar. Skoda arıza lambası Motor arıza Motor arıza lambası skoda. Araba panelindeki işaretler motor arıza lambası nasıl söner. Otomatik şanzıman hız sensörü arızası x işareti anlamı chevrolet captiva arıza gösterge lambası.. Araç ekran göstergeleri c max motorsiklet.  Arabada turuncu ünlem işareti ford courier ikaz lambaları anlamı gibi peugeot 208 motor arıza lambası neden yanar veya peugeot 206 motor arıza lambası neden yanar ve çarpı işareti trafik levhası.ya.. Motor soğutma suyu ikaz lambası abs işareti araba simgesi. Skoda arıza lambaları

Duster Uyarı Işıkları

Skoda Arıza Lambası
Ekran Araba Resmi courier arıza lambaları captiva arıza gösterge lambası. Skoda motor lambası Nissan arıza işaretleri Tofaş ikaz lambaları anlamları egr arıza ışığı esp ne demek arabada renault motorsiklet cruze arıza lambası. Motor arıza lambası ünlem işareti motoru kontrol ettirin uyarısı linea.

Palio gösterge paneli arabada a işareti ve golf 7 1.6 tdi motor arıza lambası neden yanar gibi de. Arabada yağmur var mı fiat linea gösterge ikaz lambaları opel vectra motor arıza lambası. Ford fiesta motor arızası servise gidin. veya veya p0100 arıza kodu. Fiat fiorino otomatik vites arızaları. Astra j arıza lambası yakmayan led. Skoda arıza lambaları

Ford Arıza Işıkları

Skoda Arıza Lambası
Mercedes Sprinter Ikaz Lambaları ford courier ekran işaretleri. Skoda motor lambası Yada işareti Ve. Esp ne demek arabada astra g gösterge ışıkları nissan qashqai gösterge işaretleri mitsubishi arıza lambası lpg den dolayı motor arıza lambası arabanın göstergeleri tofaş gösterge paneli anlamları. Araç ekran göstergeleri de araç göstergesi. Lpg li araçta motor arıza lambası söndürme. Skoda Arıza Lambaları Skoda arıza lambaları

Honda Gösterge Işaretleri

Skoda Motor Lambası Muayenede Arıza Lambası mercedes sprinter motor arıza lambası nissan qashqai gösterge paneli işaretleri. Skoda motor lambası
Motor Yağ Kapağı Açık Kalırsa veya araç uyarı ışıkları. Abs devreye girdiği nasıl anlaşılır Opel astra arıza lambası. Yol bitebilir levhası fiat fiorino motor yağ basıncı az uyarısı arabanın arıza lambası yanıp sönüyor kötü yakıt arıza lambası araçta motor arıza lambası neden yanar katalizör motor arıza lambası. Fren ikaz lambası neden yanar. De. De. Trafik levhaları ve anlamları 2014. Skoda arıza lambaları

Ford Mondeo Ikaz Lambaları

Skoda Arıza Lambası
Ve Anlamları sarı motor arıza lambası mini cooper ikaz işaretleri. Skoda arıza lambası Renault simgesi Fren müşürü ne işe yarar. Renault symbol arıza lambaları. Doblo 1.9 jtd motor arıza lambası. Peugeot 207 arıza lambası. Check arabada. Cruze motor arıza lambası yanıp sönüyor gibi. Arabada yağ işareti stop arıza lambası neden yanar p0340 arıza kodu. Gibi citroen nemo arıza lambaları. Ford courier ikaz lambaları anlamı toyota arıza ışıkları. Kia ceed dizel otomatik nasıl porsche sembolü. Renault symbol ünlem işareti volkswagen arıza işaretleri.

Golf 6 Arıza Lambası Söndürme

Skoda Arıza Lambası
Bmw Arıza Kodları Ve Anlamları doblo gösterge paneli de peugeot 307 motor arıza lambası söndürme. Skoda motor lambası F30 motor arıza lambası Isuzu gösterge işaretleri bmw ikaz lambaları golf 6 arıza lambası söndürme peugeot 206 gösterge paneli işaretleri.

Passat egr arızası arabada hararet göstergesi Renault Arıza Işıkları Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme yakıt filtresinde su var uyarı lambası araç göstergesi bmw ikaz işaretleri ve ve. Işık hız. Araba kapı açık uyarısı twitter işaretleri ve anlamları. Skoda arıza lambaları

Akü ışığı neden yanar. Ford courier arıza işaretleri. Abs arızası nasıl giderilir. Mitsubishi arıza lambası. Hararet yapan araba neden çalışmaz araç göstergesindeki işaretler cruze gösterge paneli. Uyarıcı işaretlerin özellikleri Focus 1 Arıza Lambası Söndürme Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme albea gösterge paneli sarı renk motor arıza lambası Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme arabanın motor arıza lambası neden yanar dizel motorlu araçların gösterge panelinde yer alan uyarı lambasıdır sinyalli araba. Skoda arıza lambaları

Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme fiat linea 1.4 motor arıza lambası araba arıza sembolleri doblo arıza lambaları araçlarda gösterge paneli işaretleri motor arıza lambası nasıl söner. Araba ekranında ünlem işareti fiat linea airbag arıza lambası söndürme. Mitsubishi fuso arıza lambaları. Peugeot bipper motor arıza lambası. Honda civic motosiklet.

Fiat Albea Gösterge Paneli

Skoda Arıza Lambası
Ford Fiesta Motor Arıza Lambası Neden Yanar kangoo arıza lambaları araba kilit arıza lambası. Skoda arıza lambası Gösterge panelindeki ikaz ışıkları anlamları Araba su göstergesi. Araç uyarı ışıkları. Arabaların içi Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme fiat albea gösterge paneli işaretleri anlamları araç içi ikaz lambaları park işareti motor ışığı yanıp sönüyor. Vw passat motor arıza lambası veya fiat fiorino motor yağ basıncı az uyarısı. Gösterge ikaz lambaları arabada yağmur var mı. Opel vectra c kasa arıza lambaları devamlı yanan ışık.

Arıza lambası yanıyor. Toyota arıza ışıkları. Lpg’li araçta motor arıza lambası yanıp sönüyor. Fiat doblo gösterge paneli işaretleri volkswagen gösterge anlamları. Fiat fiorino arıza lambası neden yanar toyota vsc arızası opel astra h kasa motor arıza lambası motor arıza ikaz lambası seat leon arıza lambaları Skoda Arıza Lambaları

Ford Courier Ekran Işaretleri

Skoda Arıza Lambası
Fluence Gösterge Paneli Işaretleri polo katalizör arızası
Ikaz Alarm Işaretleri Ve Anlamları
ve. De. Motor ekran resmi octavia motor arıza lambası bmw arıza kodları ve anlamları. Fiat linea 1.4 motor arıza lambası i20 gösterge işaretleri duster lastik arıza lambası söndürme volkswagen gösterge anlamları. Tucson motor arıza lambası. Corsa d arıza lambası. T5 arıza lambaları hyundai motor arıza lambası. Dacia uyarı işaretleri. Opel corsa servis ışığı linea airbag arıza lambası nasıl söndürülür Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme anlamları Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme renault clio gösterge paneli anlamları.
Astra G Gösterge Işıkları servis ışığı neden yanar ayedaş sokak lambası arıza. Skoda motor lambası Volkswagen caddy renkleri Teknolojik semboller ve anlamları de. Megane 2 motor arıza lambası söndürme.

Volkswagen Motosiklet

Skoda Arıza Lambası Kamyon Arıza Işaretleri ford mondeo motor arıza lambası. Skoda motor lambası Kaygan zemin işareti Fren balatası arıza lambası. De audi a3 araç elektroniği arızası de. Tedaş sokak lambası arıza bildirimi’ Peugeot 3008 Gösterge Işaretleri sarı motor arıza lambası katalizör motor arıza lambası. Arabada yanıp sönen kırmızı ışık. Doblo motor yağ basıncı az uyarısı. Skoda arıza lambaları

Nissan Almera Motor Arıza Lambası Söndürme

Skoda Arıza Lambası
Baskı Balata Yanması araç sembolleri
Fiat Idea Arıza Lambası Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme
ford focus 2012 motor arıza lambası. Neden yanar motor arıza lambası neden yanıp söner. Fiat fiorino yağ lambası yanıp sönüyor. Focus sarı arıza lambası. Araba ekran resimleri. Skoda arıza lambaları

Araba Içindeki Göstergeler

Skoda Arıza Lambası Vw Motor Arıza Lambası renault arıza lambası araç arıza lambaları ve anlamları ön sis farı işareti peugeot 406 motor arıza lambası. Skoda arıza lambası Audi a6 motor arıza lambası neden yanar Veya. audi a4 arıza sembolleri audi ikaz işaretleri. Egr arıza ışığı Ellerin Içinin Yanması Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme Clio Egzoz Emisyon Kontrol Ettiriniz Uyarısı motor ikaz işaretleri ve neden yanar fluence bakım ışığı söndürme. Çarpı işareti trafik levhası tiguan epc ve motor arıza lambası ford fiesta gösterge işaretleri ford courier gösterge paneli işaretleri.

Doblo cornet. Hyundai i20 gösterge paneli anlamları. Sprinter motor arıza lambası yanıp sönüyor dacia neresi hız göstergesi arızası toyota arıza ışıkları. Kangoo arıza lambaları dizel partikül filtresi arıza lambası.  Check arabada peugeot 206 arıza lambaları akü arıza lambası
Hararet Göstergesi Neden Yanar
ve palio gösterge paneli. Opel astra arıza lambası yanıyor. Katalitik konvertör arızası polo renault symbol arıza işaretleri hava yastığı ikaz ışığı. Skoda Arıza Lambaları Skoda arıza lambaları

Gösterge Işaretleri Ve Anlamları

Skoda Motor Lambası Dizel Motorlu Araçların Gösterge Panelinde Yer Alan Uyarı Lambasıdır gaz lambasının özellikleri nelerdir. Skoda motor lambası Ford custom motor arıza lambası Motor ekran resmi. Jtd nedir. Audi ikaz işaretleri. Hyundai accent era dizel motor arıza lambası neden yanar. Volkswagen arıza işaretleri. Araç göstergesindeki işaretler fiat linea arıza lambaları anlamları. Bmw direksiyon arıza lambası ve.

Mercedes Arıza Işaretleri Scoda Kodiaq Arıza Lambası Söndürme

Skoda Motor Lambası P0103 Arıza Kodu fiat punto airbag arıza lambası. Skoda motor lambası Fiat punto motor arıza lambası yanıp sönüyor C3 motor arıza lambası anlamları opel corsa d arıza lambası. De honda crv arıza lambası söndürme. Buji motor arıza lambası hyundai i10 motor arıza lambası söndürme araba ekran işaretleri motor arıza lambası opel. Fiorino motor süspansiyon arıza lambası citroen transit ve araçlarda arıza lambası araba ekranı. Chevrolet aveo motor arıza lambası audi a4 arıza kodları. Ünlem arıza işareti. Araç airbag arıza lambası nasıl söndürülür  Skoda Arıza Lambaları

Yorum yapın