Crafter Arıza Lambaları


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Crafter Arıza Lambaları

Volkswagen markasına ait ticari modellerden Crafter’ı incelemeye aldık. Aracın gösterge panelinde karşımıza çıkan arıza lambaları volkswagen grubunda bulunan arıza lambaları ile benzerlik göstermektedir. Ekibimiz tarafından araştırılan arıza lambaları anlamları görsellerimiz ile desteklenerek sizlere sunulmuştur. Arızasız yolculuklar dileriz.

Volkswagen Arıza Lambaları

ABS uyarı ışığı Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) Arızası
ABS arızası varsa, fren ikaz ışığı ile birlikte ABS ikaz ışığı yanar.
otomatik şanzıman arıza ikaz ışığı Otomatik Şanzıman Arızası
Sistemi derhal bir Volkswagen yetkili satıcısına veya servisine kontrol ettirin.
Gündüz Farları Gündüz Farları
Gündüz farları açık.
Partikül Filtresi uyarı ışığı Partikül Filtresi (Dizel Motorlar)
Filtre kurumla tıkanmış. Kullanım kılavuzuna bakın.
Düşük Yakıt Seviyesi uyarı ışığı Düşük Yakıt Seviyesi
Lütfen yakıt doldurun (1x sesli uyarı).
Direksiyon uyarı ışığı Direksiyon
Aracı durdurun ve sürmeye devam etmeyin (3x sesli uyarı).

 • Sarı Sabit: Hidrolik direksiyon desteği azaltıldı
 • Yanıp Sönen Sarı: Elektronik direksiyon kolonu kilidinde arıza
 • Kırmızı Sabit: Servo direksiyon destek arızası
 • Yanıp Sönen Kırmızı: Elektronik direksiyon kolonu kilidinde arıza – 1x sesli uyarı
AdBlue Seviye Uyarı ışığı AdBlue Seviye Uyarısı
AdBlue deposunu doldurun veya AdBlue sistemi arızası.
Fren Ampul Arızası uyarı ışığı Fren Ampul Arızası
Bir veya daha fazla fren lambası yandı.
DSG Şanzıman Çok Sıcak uyarı ışığı DSG Şanzıman Çok Sıcak
Dur! Sürüşe devam etmeyin (vites kolu park konumundayken şanzımanın soğumasını bekleyin).
Yakıt Kapağı Kapalı veya Eksik uyarı ışığı Yakıt Kapağı Kapalı veya Eksik
Yakıt kapağı kapalı veya eksik.
Yağ Basıncı Uyarı ışığı Yağ Basıncı Uyarı
Durdur – yağ basıncı yok, motoru KAPATIN. Kullanım kılavuzuna bakın (3x sesli uyarı).
Lastik Basıncı İzleme uyarı ışığı Lastik Basıncı İzleme
Lastik basıncı düşük veya sistem arızası (1x sesli uyarı).
AdBlue Sistemi Arızası Uyarı ışığı AdBlue Sistemi Arızası Uyarı
AdBlue sistemi arızalı veya standart AdBlue’ya doldurulmamış.
Fren Balatası Aşınma Göstergeleri uyarı ışığı Fren Balatası Aşınma Göstergeleri
Fren balatasını kontrol edin.
Elektrikli Park Freni Uyarı Işığı Elektrikli Park Freni Uyarı Işığı
Park freni hatası. Kullanım kılavuzuna bakın.
Kaput Açık uyarı ışığı Kaput Aç
Dur! Motor kaputu açık veya düzgün kapatılmamış.
Yağ Seviyesi Düşük uyarı ışığı Yağ Seviyesi Düşük

 • Yağ seviyesini kontrol et
 • Yağ sensörü – servise getirin
Yıkayıcı Sıvısı Düşük uyarı ışığı Yıkayıcı Sıvısı Düşük Yıkayıcı
sıvısı doldurun (1x sesli uyarı).
AdBlue Yeniden Başlatma Yok Uyarı ışığı AdBlue Yeniden Çalıştırma Yok Uyarı
Motorun yeniden çalıştırılması mümkün değil – yeterli değil AdBlue veya AdBlue sistemi arızası.
Ampul Arızası uyarı ışığı Ampul arızası

 • Sabit: Ampul arızası
 • Yanıp sönüyor: Far seviye ayarı veya AFS arızalı
Motor Arızası uyarı ışığı Motor Arızası (Yerleşik Teşhis)
Motor emisyon arızası – servise gönderin.
Hibrit Tahrik Sistemi Arızası uyarı ışığı Hibrit Tahrik Sistemi Arızası

 • Sarı: Hibrit sistem arızası (Servis tesisine bakın)
 • Kırmızı: Aracı mümkün olan en kısa sürede güvenli bir yerde durdurun
Park Freni uyarı ışığı El freni

 • Park freni uygulandı
 • ABS arızası (ABS ışığı da yanıyor): Kullanım kılavuzuna bakın
 • Düşük fren hidroliği: Durun! (1x sesli uyarı)
Hava yastığı uyarı ışığı Hava
yastığı Hava yastığı veya kemer gerdirme sistemi arızalı veya yolcu hava yastıkları devre dışı.
Soğutma Sıvısı Seviyesi Düşük Soğutma Sıvısı Sıcaklığı Yüksek uyarı ışığı Soğutma Sıvısı Seviyesi Düşük Soğutma Sıvısı Sıcaklığı Yüksek
Dur! Soğutma seviyesini kontrol et. Kullanım kılavuzuna bakın (3x sesli uyarı).
Elektronik Güç Kontrolü uyarı ışığı Elektronik Güç Kontrolü (Egzoz Gazı)
Motor arızası – servise gönderin.
İmmobilizer uyarı ışığı İmmobilizer
Yanlış Anahtar. Anahtar araca uygun değil.
Yağmur Sensörü Arızası uyarı ışığı Yağmur Sensörü Arızası
Kontağı kapatıp tekrar açın. Işık yanık kalırsa, yetkili bir Volkswagen bayisi veya servis tesisi ile iletişime geçin.
Alternatör Alçak Gerilim Çıkışı uyarı ışığı Alternatör Alçak Gerilim Çıkışı
Şarj sistemi arızası.
Dizel Motor Ön Kızdırma uyarı ışığı Motor Çalıştırmadan Önce Dizel Motor Ön Kızdırma

 • Sabit: Dizel motor ön kızdırma sistemi açık
 • Yanıp sönüyor: Dizel motorda arıza
ESP/ASR uyarı ışığı ESP/ASR

 • Sabit: ESP/ASR etkin değil
 • Yanıp sönüyor: ESP/ASR olayı
Lisans Ampul Plaka Ampul Arızası uyarı ışığı Lisans Ampul Plaka Ampul Arızası
Bir veya daha fazla plaka lambası yandı.
Vites Kilidi uyarı ışığı
Aracı vitese geçirmek için Vites Kilidi Freni uygulanmalıdır.

OBD Cihazı ile Arıza Lambası Nasıl Söndürülür?

Araçların elektronik ve mekanik parçalarına ve bağlı sistemlerde bir arıza meydana geldiğinde, arıza lambaları yanar, böylece sürücü bilgilendirilmiş olur.

OBD: On board diagnose; araç üstünde arıza teşhisi veya göstergeneden arıza teşhisi anlamına geliyor

E-OBD ise aynısının Avrupa versiyonu EOBD

DTC Diagnostic Trouble Code’un anlamına gelir. “arıza teşhis hata kodu” ‘dur ve arıza tespit cihazıyla okunur.

W203 Motor Arıza Lambası Söndürme

focus subap lastiği . Bmw arıza lambası söndürme . Renault ikaz lambaları ve anlamları supap zaman diyagramı . Araç arıza işaretleri ve anlamları gibi subap pulu . Arıza lambası yakmayan park ampulu . Gibi. Araç ikaz lambalari peugeot . Arıza ışığı söndürme modülü . Map sensörü arıza kodu arıza lambası işaretleri ve anlamları .

Volkswagen Crafter Arıza Lambaları

Volkswagen Crafter Arıza Lambaları, ekibimiz tavsiyeleri ile lastik basıncına kesin çözüm, sensör arızaları Volkswagen Crafter Arıza Lambaları arıza ve ikazları sonlandır abs. Volkswagen Crafter Arıza Lambaları arıza kodlarının kesin çözümü Subap ayarı performansı etkiler mi . Ariza lambası Hyundai i20 anlamları Ariza lambası traktör ikaz lambaları ve anlamları . De. De seat leon motor arıza lambası söndürme adblue ikaz lambası duster . Ford focus paketleri fluence arıza işaretleri . Renault symbol arıza işaretleri ve anlamları peugeot yol yardım subap yağ lastiği ford custom arıza lambaları egzoz subap arızası benzin pompası temizleme.

Obd Cihazı

benzin pompası kaç volt transporter anlamları . Adblue arıza lambası söndürme . Arıza lambası işaretleri . Subap neden yanar gibi. Megane 2 motor arıza lambası söndürme . Fiorino ikaz lambası söndürme . Gosterge ikaz lambaları ve anlamları veya. Renault clio ikaz lambaları ne anlama gelir gibi ve ford fiesta ikaz lambaları ve anlamları . Hyundai i30 arıza lambası söndürme . Arıza lambası engelleyici dekoder . Linea dizel motor arıza lambası neden yanar . Berlingo arıza işaretleri . Passat anlamları opel mokka orjinal teyp opel vectra yedek parça fiyat listesi veya. Araba arıza işaretleri jetta passat b6 motor arıza lambası yanıp sönüyor hyundai coupe . De. Hyundai getz opel corsa anlamları . Arıza tespit cihazı fiat gibi. Veya. Hyundai elantra led far ikaz lambaları new holland gösterge paneli anlamları . Obd cihazı apple . R25 motor arıza lambası söndürme l200 arıza lambaları volkswagen caravelle. Honda civic 2022 concept motor arıza lambası söndürme ücreti ford 2021 fiyat listesi transit bora ikaz lambaları f30 subap lastiği Volkswagen Crafter motor suyu uyarı lambası . Ariza isigi unlem isareti . Motor ikaz lambaları anlamları renault arıza işaretleri . Peugeot 308 quel moteur choisir opel vectra rize . Subap erimesi neden olur uno subap ayarı nasıl yapılır motor arıza ışıkları anlamları arıza sembolleri ve anlamları . Araba arıza ışığı neden yanar opel vectra ikaz lambaları ve anlamları motor arıza lambası sarı yanıyor benzinli . Subap arızası maliyeti ve renault clio 4 arıza lambaları anlamları courier arıza lambası söndürme . Veya. Gibi

Skoda Rapid Ikaz Lambaları Volkswagen Crafter Arıza Lambaları

kuba xboss subap ayarı . Motor lambası yanarsa ne olur entegre arıza tespit cihazı . Arıza gösterge lambası neden yanar seat leon dizel motor arıza lambası . Tüm arıza lambaları anlamları . Renault arıza ışıkları arabada motor lambası yanıyor . Motor kontrol lambası sürekli yanıyor . Supap muhafaza kapağı motor yağı uyarı lambası jeep. Supap bagası . Sensör ısıtıcı devresi arızası . Sübap lastiği değişimi maliyeti . Hyundai accent era dizel motor arıza lambası neden yanar . Tiguan arıza işaretleri . Krank sensörü arıza lambası yakar mı . Linea ampul arıza lambası söndürme . Subap ayarı gerekli mi . De. Gibi sibop zinciri . De. Renault symbol arıza işaretleri ve anlamları motor lambası arızası . Skoda fabia ikaz lambaları peugeot 508 tekno gri . Vw ve anlamları subap mı subap mı . Araba arıza işaretleri polo . Arıza tespit cihazı kursu . Polo motor arıza lambası söndürme de jeep. Forklift ikaz lambaları ve anlamları sensör arıza tespiti . Ve. Ford courier delux . Motor lambası yanıp sönmesi arıza tespit cihazı izmir renault megane touch plus motor arıza lambası geç sönüyor gibi egr arıza işareti motor arıza lambası söndürme ücreti .

Arızasız yolculuklar diler sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.

 

Yorum yapın