Nissan Arıza Lambaları


Arıza Lambaları ve Anlamları

Arıza Lambaları Anlamlarıı
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop hatası arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, otomatik motor çalıştırma durdurma sisteminde bir arıza tespit edildiğinde yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, bunun yerine sarı üçgen genel arıza arıza lambası yanabilir. Bu arıza, yetkili bir Araç servisi tarafından analiz edilmesini gerektirir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hız sabitleyici arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, hız sabitleyici özelliği etkinleştirildiğinde gösterge panelinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren balatası aşınma arıza lambası.
Açıklama: Bu sarı arıza lambası, fren balatalarının aşınmış olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini gösterir. Fren balatası aşınma arıza lambası yandığı andan itibaren, sorun tehlikeli hale gelene kadar yaklaşık 1000 mil vardır, ancak bu sürüşünüze göre değişiklik gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç tepe tutucu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, yokuş tutucu sistemde bir arıza olduğunda yanar. %5'ten fazla bir eğimde sabit yokuş yukarı veya yokuş aşağı olduğunda otomatik olarak yanar. Yokuş tutucu, Elektronik Stabilite Kontrol sisteminin (ESC) ayrılmaz bir parçasıdır ve tekerlek hız sensörleri gibi bileşenleri paylaşır. Araç'nun belirli modellerinde, yokuş tutucu sisteminde bir arıza olması durumunda ESC uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç DPF arıza lambası.
Açıklama: DPF, 'dizel partikül filtresi' anlamına gelir ve zararlı partiküllerin veya kurumun tutulmasına yardımcı olan çevresel bir özelliktir. Filtre dolduğunda veya 'doyduğunda', yenilenmesi gerekir. Bu genellikle sürücü bilgisi olmadan otomatik olarak gerçekleştirilir, ancak DPF arıza lambası yanarsa, sürücü temizleme işlemine yardımcı olmalıdır. Bunu yapmak için:
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ASR OFF arıza lambası.
Açıklama: Araç ASR, 'Kayma Önleyici Düzenleme' anlamına gelir ve bir çekiş kontrolü şeklidir. ASR varsayılan olarak her ateşleme çevriminde etkindir ve genellikle her zaman açık kalmasında fayda vardır. ASR, ASR OFF düğmesine basılarak kapatılabilir ve aracınız kara veya çamura saplanmışsa faydalı olabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kapıları arıza lambasını açar.
Açıklama: Bir kapı düzgün kapatılmadığında arıza lambası kırmızı yanar. Araç sürümünüze bağlı olarak, açılır kapılar/arka kapak düzgün kapatılmadığında arıza lambası da yanar. Aracı hareket ettirmeye başladığınızda bir uyarı sesi duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ön sis arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, ön sis lambaları etkinleştirildiğinde yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ESC arıza lambası.
Açıklama: ESC, 'Elektronik Stabilite Kontrolü' anlamına gelir ve ASR ve yokuş tutucu (yukarıya bakın), MSR sistemi (motor tahrik düzenlemesi) ve acil frenleme sırasında fren basıncını artırmaya yardımcı olan HBA sistemini içeren araç stabilite sistemlerinden oluşur. ESC arıza lambası iki olası nedenden dolayı yanabilir: ▷ Sürekli yanıyor : ESC'de bir arıza var ve çalışmıyor. ESC, tekerlek hız sensörleri gibi ABS bileşenlerini paylaştığı için arıza ilgili olabilir. ▷ Yanıp Sönme : ESC ışığının yanıp sönmesi, aracın stabilite sınırının sonuna doğru olması nedeniyle sistemin çalıştığı anlamına gelir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç fren arıza lambası.
Açıklama: Daire içindeki kırmızı ünlem işareti, fren arıza lambasıdır. Aşağıdaki koşullar veya arızalar geçerlidir: ▷ Fren arıza lambası : Park freni tam olarak bırakılmamış. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılırsa, düşük fren hidroliği seviyesini gösterebilir. ▷ Fren arıza lambası : El freni düzgün bir şekilde bırakılmışsa ve fren hidroliği seviyesi yeterliyse, fren hidroliği basıncının düşük olabileceğini gösterir. Fren servosu, vakum sağlayan ve frenleme çabasını azaltarak sürücüye yardımcı olan bir fren bileşenidir. ▷ Fren + ABS + ESC: Aynı anda yanan bu üç ikaz ışığı EBD (Elektronik Fren Gücü Dağıtımı) arızasını gösterir. EBD, maksimum durma kabiliyeti sağlamak için farklı tekerleklere farklı miktarlarda fren kuvveti dağıtır. EBD arızası durumunda arka tekerleklerin aniden kilitlenmesi olasılığı vardır. Fren Arızaları Fren arıza lambası, aracınızın duramayacağı ve bir kazaya neden olabileceği ciddi bir sorunu gösterebilir. Aracınızı her zaman derhal yetkili bir Araç servisine kontrol ettiriniz.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç ABS arıza lambası.
Açıklama: Kilitlenme önleyici fren sistemleri (ABS), tekerleklerin kilitlenmesini önleyen ve sürücünün direksiyonu kullanmaya devam etmesini sağlayan bir güvenlik freni özelliğidir. Sistemde bir arıza olduğunda motor çalıştırıldıktan sonra ABS arıza lambası yanık kalır. Fren sistemi, ABS sisteminin avantajı olmaksızın verimliliğini korur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç start stop arıza lambası. Açıklama: Bu sembol, motor start stop sistemi tarafından otomatik olarak durdurulduğunda gösterge tablosu ekranında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç far hizalama konumu arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, kısa farın hangi konuma ayarlandığını gösterir. Far hizalama ayarı ayarları aşağıdaki gibidir:
 • Konum 0 : Ön koltuklarda bir veya iki kişi.
 • Pozisyon 1 : Beş kişi.
 • Konum 2 : Bagaj bölmesinde beş kişi + yük.
 • Konum 3 : Sürücü + bagaj bölmesinde izin verilen maksimum yük.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç vites değiştirme gösterge ışığı. Açıklama: Düz şanzımanlı araçlar için vites değiştirme göstergesi. Vites değiştirme göstergesi, daha iyi yakıt tüketimi sağlamak için sürücüye vites değişiklikleri önerir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç arka sis uyarı lambası.
Açıklama: Bu uyarı lambası, arka sis lambaları açıldığında yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor arıza lambasını kontrol edin.
Açıklama: Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanabilir veya yanıp sönebilir ve bir metin uyarı mesajı içerebilir: ▷ Sürekli yanar : Kontrol motoru arıza lambası sürekli yanar, besleme/ateşleme sisteminde aşırı egzoz emisyonlarına, olası bir performans kaybına, zayıf sürüşe ve yüksek yakıt tüketimine neden olabilecek bir arıza olduğunu gösterir. Araç hala sürülebilir. Hızı azaltın ve aşırı hız veya hızlanmadan kaçının. Bu durumda uzun süreli kullanım motora zarar verebilir. ▷ Yanıp Sönme : Yalnızca benzinli versiyonlar için, yanıp sönen motor kontrol ışığı genellikle, katalitik konvertör hasarına yol açabilecek yanlış ateşleme yapan bir motor anlamına gelir. Hızı hemen azaltın ve aşırı hızdan veya yüksek motor devirlerinden kaçının. Kontrol motoru arıza lambası yandığında, arıza kodlarını okumak için teşhis ekipmanının bağlanması gerekir. ▷Dizel versiyonlar : Motoru kontrol et ışığının yanması Üre Enjeksiyon Sistemi Arızasını gösterir. Bu, yanlış sıvının kullanıldığını veya %50'nin üzerinde ortalama ÜRE tüketiminin tespit edildiğini gösterebilir. Aracı mümkün olan en kısa sürede bir Araç servisine servis ettirin. Belirli bir eşik aşılırsa, motoru çalıştırmak mümkün olmayabilir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç güvenlik arıza lambası.
Açıklama: Araba ve kilit sembolü, Araç güvenlik kodu korumasıdır ve arıza lambasının sürekli yanık kalması, Araç Kod sisteminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu durumda başka bir anahtarı deneyin. Motor çalışırken uyarı lambası yanıp sönerse, araç motor immobilizer cihazı tarafından korunmamaktadır. Tüm anahtarların hafızaya kaydedilmesi için bir Araç bayisine başvurun. Arıza lambası sürüş sırasında sabit yanarsa, akü voltajındaki düşüş nedeniyle bir kendi kendine teşhis testini gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç lastik basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası yanık kalır veya yanıp söner: ▷ Yanık kalır : Bu, bir veya daha fazla lastik basıncının kayıtlı değerlerden daha düşük olduğu anlamına gelir. Basınçları geri yükleyin veya çarkı değiştirin. ▷ Yanıp söner : Lastik basınçları, lastik basıncı izleme sistemi (TPMS) tarafından izlenir. Arıza lambası yaklaşık 75 saniye yanıp söner ve ardından yanık kalırsa, TPMS'de bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç hava yastığı arıza lambası.
Açıklama: Motor çalıştıktan sonra hava yastığı arıza lambası yanık kalırsa, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç dizel filtresindeki su arıza lambası.
Açıklama: Yakıt kapağının düzgün şekilde sabitlenmemiş olması, yakıt istasyonundaki kirlenme, atmosferdeki nemin yoğunlaşması vb. nedenlerle yakıt deposuna su girebilir. Filtredeki suyu boşaltmak için filtre muhafazasının altındaki tahliye yerini bulun. Yakıt seviyesi düşük olan aracı soğuk bir gecede depoda bırakmak, aracın yakıt deposunda daha fazla suya maruz kalmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kızdırma bujileri arıza lambası.
Açıklama: Kontak MAR konumuna getirildiğinde, kızdırma bujileri arıza lambası yanar ve motor çalışmaya hazır olduğunda söner. Daha soğuk ortam sıcaklıklarında, kızdırma bujileri uyarı ışığı daha uzun süre açık kalacaktır. Yanıp sönen kızdırma bujileri ışığı Kızdırma bujileri arıza lambası yanıp sönerse, ön ısıtma sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç emniyet kemeri arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı emniyet kemeri arıza lambası, sürücü veya yolcu emniyet kemerini takana kadar yanar. Araç hareket halindeyken bir sesli uyarı duyulacaktır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı seviyesi arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor yağı seviyesi önerilen minimum değerin altına düştüğünde ön panel ekranında belirir. Mümkün olan en kısa sürede motor yağı doldurun.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük motor yağı basıncı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, sistem motor yağ basıncının yetersiz olduğunu algıladığında, gösterge panelinde bir uyarı mesajı ile birlikte sürekli olarak yanar. Düşük motor yağı basıncı önemli motor hasarına neden olabilir. Güvenli bir şekilde yola çıkın ve motoru hemen kapatın. Yağ seviyesini kontrol edin ve gerekirse tamamlayın. Sadece yağ basıncı lambası söndüğünde yolculuğunuza devam edin. DPF'li Dizel MultiJet versiyonları Yanıp sönen bir yağ basıncı ışığı, sistemin motor yağının bozulduğunu tespit ettiği anlamına gelir. Bu bir arıza olduğunu göstermez, ancak motor yağını değiştirmenizi gerektirir. Yağın değiştirilmemesi, düşük motor gücü modunun uygulanmasına neden olacaktır. Önce 3000 rpm'ye, sonra 1500 rpm'ye. Sürekli olarak kısa yolculuklar yapmak veya DPF rejenerasyonunun kesintiye uğraması yağın bozulmasına neden olur.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç pil arıza lambası.
Açıklama: Kırmızı akü arıza lambası, sürüş sırasında bir şarj arızasını gösteren açık kalır veya yanar. Olası nedenler şunlardır:
 • Alternatör
 • Alternatör / tahrik kayışı
 • pil
 • Akü bağlantıları / kablolama. Sürüş halinde, gerekli olmayan tüm elektrik sistemlerini derhal kapatın. Akünün şarjı bittiğinde motor kapanabilir.

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç genel arıza arıza lambası.
Açıklama: Ünlem işareti içeren üçgen, genel arıza/arıza arıza lambasıdır. Bu genel arıza lambası, başka bir arıza lambası ve/veya bir uyarı mesajı ile birlikte yanabilir. Onlar içerir:
 • Motor yağı basınç sensörü arızası
 • Hız limiti ayar uyarısı
 • Dış ışıklar arızası
 • Yakıt kesme sistemi arızası
 • Park sensörü arızası
 • Başlat Durdur sistem hatası
 • Hava yastığı arıza sorunları

Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç düşük yakıt arıza lambası.
Açıklama: Bu ışık, kalan yakıt seviyesi yaklaşık 9 litre olduğunda yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç uzun far arıza lambasI.
Açıklama: Bu mavi arıza lambası, uzun farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç kısa huzmeli far arıza lambası.
Açıklama:
Bu yeşil arıza lambası, kısa farların aktif olduğu konusunda uyarır.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç yön göstergeleri / dörtlü ikaz ışığı.
Açıklama: Bu ok sembolleri, bir yön göstergesi uygulandığında veya dörtlü flaşör ışıkları yandığında yanıp söner.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç park sensörü arızası arıza lambası.
Açıklama: Park sensörlerinde arıza tespit edildiğinde arıza lambası yanar. Araç'nun bazı versiyonlarında bunun yerine genel arıza uyarı ışığı yanar.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambası adı: Araç motor sıcaklığı arıza lambası.
Açıklama: Bu arıza lambası, motor soğutma suyu sıcaklığı çok yüksek olduğunda yanar. Normal sürüş koşullarında aracı durdurun, motoru kapatın ve depodaki su seviyesinin MIN işaretinin altında olmadığını kontrol edin. Hazne düşükse, kapağı açmadan önce soğutma sıvısının soğuması için birkaç dakika bekleyin. Depoyu yavaşça MAX işaretine kadar doldurun ve yalnızca uyarı lambası söndüğünde sürüşe devam edin. Sızıntı belirtileri arayın.
Arıza Lambaları ve Anlamları Arıza lambasıadı: Araç şanzıman arızası arıza lambası,
Açıklama: Ünlem işareti içeren bu kırmızı dişli, Araç Comfort-Matic 'Dualogic' şanzımanla ilgili bir şanzıman arızasıdır. Arıza lambası bir uyarı mesajıyla birlikte yanabilir veya yanıp sönebilir. Bu, zorlu kullanım nedeniyle şanzımanın aşırı ısınmasından veya bir arızadan kaynaklanabilir. Diğer sorunlar, şanzıman sıvısı (selespeed sıvısı) seviyesinin düşük olmasıyla ilgili olabilir.
Arızasız yolculuklar dileriz.

Nissan Arıza Lambaları ne anlama geliyor? Nissan gösterge tablonuzdaki farklı sarı ve kırmızı uyarı ışıklarının ne anlama geldiğini, neden yandıklarını, sorunun ne kadar acil olduğunu ve bunları gördüğünüzde ne yapmanız gerektiğini anlamanıza yardımcı olmak için bu yazıyı kaleme aldık.

 • Yeşil: Aracınız normal durumda.
 • Sarı: Yolunda gitmeyen bir şeyler olabilir
 • Kırmızı: Servis ile iletişim kurmanız gerekiyor. Motoru durdurun.

Nissan Arıza Lambaları

Ana uyarı ışığı

Kırmızı ışıklar genellikle ciddi sorunları vurgulamak için kullanılsa da Nissan’ın ana uyarı ışığı, aracınızdaki küçük problemlerden dolayı tetiklenebilir.

Genelde üçgen simgesi ile görünür.

Ana uyarı ışığım açıkken yine de sürebilir miyim?

Bu hataya bağlı.

Ana uyarı ışığının yandığını görür görmez, sorunu açıklamak için eşlik eden bir mesaj aramalısınız.

Bazen yağınızı doldurmak veya kapınızı sıkıca kapatmak, onu kapatmak için yeterlidir.

Işık ciddi bir arıza nedeniyle yanıyorsa veya vurgulanan bir sorunu düzelttiyseniz ancak ana ışık yanık kalıyorsa bir profesyonelden yardım almalısınız.

 

Nissan Arıza Lambaları/ Yakıtta su uyarı ışığı

Yakıttaki su uyarı lambasında birkaç değişiklik var.

Dalgalı bir çizgi şeklinde belirebilir.

Dizel araçlarda mevcuttur.

Motorunuzun daha az verimli çalıştığını ve güçte gözle görülür bir düşüş olduğunu fark edebilirsiniz.

Yakıtta su uyarı ışığı yanarken yine de araba kullanabilir miyim?

Her şey zamanlamaya bağlı. Yakıtınız kirli veya fakir olabilir.

Motoru durdurmalısınız aksi taktirde enjeksiyonunuz zarar görebilir.

Normal sürüş koşullarında uyarı lambası yanarsa, aracınızı sürmek güvenli olmalı, ancak mümkün olan en kısa sürede boşaltılmalıdır. (Nissan Arıza Lambaları)

 

Kızdırma bujisi uyarı ışığı

Isınma lambası ışığı olarak da bilinir.

Motoru çalışma öncesinde ısıtma görevini üstlenir.

Nissan’ınız ilerideki sürüş için ısınırken normalde kontağı açarken kehribar rengi işaretin yandığını görürsünüz.

Bir kez kapandığında, gitmeye hazırsın.

Kızdırma bujisi uyarı ışığım açıkken yine de sürebilir miyim?

Zamanla aşınma olabilir. Periyodik süreçlerle değiştirilmelidir.

Sürüş sırasında kehribar ışığı yanık kalırsa, bir profesyonelden yardım almalısınız .

Neyse ki, bir kızdırma bujisini değiştirmek basit ve nispeten ucuz bir iştir. (Nissan Arıza Lambaları)

 

Süspansiyon uyarı ışığı

Süspansiyon sisteminde bir arıza olduğunu belirtmek için gösterge tablonuzda ‘CK SUSP’ harfleri görünecektir. Mesajı ‘askıya alma kontrolü’ için bir kısayol olarak düşünürseniz hatırlaması kolaydır.

Özellikle hız tümseklerinden geçerken Nissan’ınızın gövdesinin yere yakın olduğunu veya daha az dengeli olduğunu fark edebilirsiniz. (Nissan Arıza Lambaları)

Süspansiyon kontrol uyarı ışığım açıkken yine de sürebilir miyim?

Aracınızın daha fazla zarar görme ihtimali var.

Arızalı bir süspansiyon sistemi, Nissan’ınızı yolda, özellikle de çukurlarla dolu bir rotada zıplamaya daha meyilli hale getirecektir.

Sorun özellikle kötüyse, aracınızı yönlendirmeyi daha zor bulabilir ve kendinizi güvenli olmayan bir sürüş durumunda bulabilirsiniz.

Arabanızın kontrolünü elinizde tutmak ve ışığı kapatmak için en kısa zamanda güvenilir bir servise gitmelisiniz.

 

Nissan Arıza Lambaları / Buz uyarı ışığı

Buzlanma olduğunda devreye girecektir.

Motorunuz sıcakken ve araç dururken veya daha düşük hızlarda seyahat ederken uyarının görünme olasılığı daha düşüktür. (Nissan Arıza Lambaları)

Kar tanesi sembolünü gördüğünüzde direksiyona daha fazla özen göstermelisiniz. Buz üzerinde güvenli sürüş için tavsiyemiz , daha soğuk aylarda güvenli bir şekilde seyahat etmenize yardımcı olmak için lastik tutuşunu, fren mesafelerini ve çok daha fazlasını kapsar.

Buz uyarı ışığım açıkken yine de araba kullanabilir miyim?

Buz uyarı ışığını söndürmek kolaydır çünkü arabanızdaki bir arızadan ziyade kötü sürüş koşullarını gösterir.

Nissan’ınızı daha soğuk havalarda sürmek mümkün olsa da, uyarı ışığı size yolculuğunuzu değerlendirmenizi hatırlatmalıdır.

Bazı kış temellerini paketlemek , beklenmedik bir arızayı yönetmeyi kolaylaştırabilir.

 

Otomatik şanzıman uyarı ışığı

Otomatik şanzımanınızın şanzımanında bir sorun oluşursa, kontrol panelinizde ‘KONTROL EDİLİR’ mesajı görünecektir.

Servis ile iletişim kurmalısınız.

Otomatik şanzıman uyarı ışığı açıkken yine de sürebilir miyim?

Bu ışık yanarken Nissan’ınızı sürmeniz mümkün olmayabilir.

Şanzıman onarımları genellikle pahalıdır, bu nedenle mümkün olan en kısa sürede bir tamircinin yardımına başvurmak önemli tasarruflar yapmanıza yardımcı olabilir.

 

Dizel partikül filtresi uyarı ışığı

DPF veya egzoz partikül filtresi arıza lambasıdır. (Nissan Arıza Lambaları)

Dizel aracınız varsa, egzoz gazlarından zararlı kurumları uzaklaştırarak emisyonları azaltan egzoz partikül filtresi ile ilgili bir sorun olduğunda bu ışıklardan biri yanacaktır. Filtrenin kurumla tıkandığını gösterebilir.

DPF ışığım açıkken yine de araba kullanabilir miyim?

Gaza her bastığınızda zehirli siyah duman çıkarmanın yanı sıra, tıkalı bir filtreyle sürüş arabanızda daha ciddi hasara neden olabilir. Bu filtrelerin değiştirilmesi pahalı olabileceğinden, mümkün olan en kısa sürede  kontrol ettirmek için bir garaja gitmelisiniz .

 

Günümüzde birçok araçta bu sistem mevcuttur.

Arıza lambası genellikle hangi lastikleri kontrol etmeniz gerektiğini size bildiren bir sistemdir.

Bu şekilde araç kullanabilirmiyim?

Evet, ancak daha dikkatli olmalısınız. Farklı basınçlarda lastik sürüş güvenliğini tehlikeye sokacaktır.

Çoğu benzin istasyonunda ve garajda, lastik basıncınızı kontrol etmek için kullanabileceğiniz bir hava kompresörü bulunur . Basınçlar lastik üreticisi tarafından belirtilen rakamlarda uygulanmalıdır.

Patlak varsa 10 basit adımda lastik değiştirmeyi öğrenmek için videomuzu  izleyin .

 

Elektronik Stabilite kontrolü (ESC) veya Dinamik Stabilite Kontrolü DSC Arıza Lambası

Elektronik Stabilite Problemi (ESP) arıza lambası veya ASR arıza lambası olarak da bilinir.

ESP sistemi devreye giriyor demektir. Kaygan bir zeminde devreye girmiyorsa sorun vardır.

Sistem devre dışı kaldığında sürüş güvenliği ve direksiyon kontrolünüz düşer.

Motoru durdurup tekrar çalıştırdıktan sonra arıza lambası sönmediyse servise gitmelisiniz.

Nissan Arıza Lambaları Modeller

 • 200 SX Arıza Lambaları
 • 350 Z Arıza Işıkları
 • Nissan Almera İkaz Lambaları
 • Altima Arıza Lambaları (Nissan Arıza Lambaları)
 • Bluebird Arıza Işıkları
 • Cedric İkaz Lambaları
 • Cefiro Arıza Lambaları
 • GT-R Arıza Işıkları
 • Laurel Altima İkaz Lambaları
 • Nissan  Maxima Arıza Lambaları
 • Nissan  Micra Arıza İşaretleri
 • Nissan  Note İkaz Lambaları
 • NX Coupe Arıza Lambaları
 • Primera İkaz Lambaları
 • Pulsar Arıza İşaretleri
 • Sunny Arıza Lambaları
 • Teana İkaz Lambaları
 • Nissan  Juke Arıza İşaretleri
 • Nissan  Navara Arıza Lambaları
 • Pathfinder İkaz Lambaları
 • Patrol Arıza İşaretleri
 • Nissan  Qashqai Arıza Lambaları
 • Nissan  X-Trail Arıza İşaretleri
 • Nissan  Country Arıza Lambaları
 • Murano Arıza İşaretleri
 • Rally Raid İkaz Lambaları
 • Skystar Arıza Lambaları
 • Nissan  Terrano Arıza İşaretleri

Arızasız yolculuklar diler sosyal medya hesaplarımızı takip etmenizi öneririz.

“Nissan Arıza Lambaları” üzerine bir yorum

Yorum yapın

tr_TRTurkish